Hlavní navigace

Prodej s.r.o.

 • (neregistrovaný) 2a00:1028:8d18:----:----:----:----:----

  3. 2. 2015 11:55

  Dobrý den,

  z důvodu odchodu do důchodu chci prodat ziskovou 15 let fungující s.r.o. zabývající se obchodem (kamenný obchod + servis + e-shop), roční obrat cca 8 mil. Kč, 2 zaměstnanci. Služeb poradce využít nechci. Zajímalo by mě, kde všude je vhodné inzerovat prodej takovéto firmy.

  Děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 2. 2015 20:08

   petr.cizek2 (neregistrovaný) 91.221.2.---

   Dobrý den,

   je možné využít běžných inzertních periodik, ať již internetových (např. http://www.annonce.cz/prodej-firem.html) nebo standardních tištěných (řada deníků nabízí i inzerci cílenou např. v ekonomických přílohách apod.).

   Existuje rovněž řada agentur, které se zabývají speciálně problematikou zprostředkování prodeje firem, např. http://www.trhfirem.cz/.

   Doporučuji kontaktovat i regionální pracoviště hospodářské komory (http://www.komora.cz/hospodarska-komora-ceske-republiky/komory-v-regionech/komory-v-regionech.aspx), kde vám mohou poskytnout potřebné kontakty na možné zájemce v regionu.

   Rovněž existuje řada profesních sdružení ať již zaměřená na menší podniky obecně (např. http://www.amsp.cz/) nebo cíleně na určité typy podnikání (např. http://www.sps.cz/index.asp). Tato sdružení nezřídka vydávají různé newslettery a jiné tiskoviny, případně mohou zprostředkovat informaci rozesláním zprávy svým členům.

   Za úvahu také stojí obeslat konkurenty na trhu s přímou nabídkou odkupu a převzetí vaší zákaznické základny.

   S pozdravem

   Petr Čížek
   www.ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).