Hlavní navigace

Potřebuji poradit- chtějí mě dát výpověď

• (neregistrovaný) 194.228.87.---

18. 4. 2006 13:34

Ahoj
    Už jsem jednou psal, ale vymysleli si na mě zase něco nového, ale Já moc těmto věcem nerozumím. Pracuji na učnáku jako vychovatel na internátě. Chtějí mě dát výpověď z nadbytečnosti, ale chtějí dát na moje místo někoho jiného, který pracuje na úseku školy.¨Ve škole je nadbytečnost aktuální a na internátě není! Bylo mě řečeno , že pokud je 2 měsíční pauza od výpovědi(prázdniny) ,tak mohou vzít někoho jiného a taky že vrámci jedné školy je možné na moje místo vzít jiného zaměstnance naší školy. To to hjednání se mě zdá poněkud nefér!Díky za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2006 13:45

Hana (neregistrovaný) 85.207.41.---

Re: Potřebuji poradit- chtějí mě dát výp
      Pokud Vám dají výpověď z důvodu nadbytečnosti, tak toto místo fakticky zaniká a tudíž na něj nemohou přijmout někoho jiného. Ale to určitě oni vědí, takže možná tu pozici nějak přejmenují.

• 18. 4. 2006 13:54

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Já to vidím tak, že Vy se opravdu stanete nadbytečným a Vaše místo dočasně zruší. Budou ho moci dočasně zrušit, protože tam o prázdninách stejně nebudou žádní žáci na internátě. Poté zase místo obnoví, což mohou. Ale netroufám si odhadovat, jak by to hodnotil soud. Neznám situaci, ale myslím si, že uvažují tak, že si raději nechají učitele, který může pracovat i jako vychovatel, než aby si nechali vychovatele, který ale nemůže pracovat v případě potřeby jako učitel.

• 18. 4. 2006 14:12

muller (neregistrovaný) 194.228.87.---

Paradox je, že ten učitel nemá kvalifikaci na učitele, ale pouze jako vychovatel a na dálkové studium se nedostal. Dříve pracoval( asi tak před 7 lety) na internátě.

• 18. 4. 2006 13:48

L. (neregistrovaný) 85.71.3.---

Řekla bych, že Vás tam prostě nechtějí.
      Být Váma, tak si raději sám hledám pomalu nějaké jiné místo nebavilo by mne dělat někde kde mne nechtějí.

• 18. 4. 2006 14:16

Míla (neregistrovaný) 217.117.223.---

>>Ahoj
      >> Už jsem jednou psal, ale vymysleli si na mě zase
      >>něco nového, ale Já moc těmto věcem nerozumím.
      >>Pracuji
      >>na učnáku jako vychovatel na internátě. Chtějí mě dát
      >>výpověď z nadbytečnosti, ale chtějí dát na moje místo
      >>někoho jiného, který pracuje na úseku školy.¨Ve škole
      >>je nadbytečnost aktuální a na internátě není! Bylo mě
      >>řečeno , že pokud je 2 měsíční pauza od
      >>výpovědi(prázdniny) ,tak mohou vzít někoho jiného a
      >>taky že vrámci
      >>jedné školy je možné na moje místo vzít jiného
      >>zaměstnance naší školy. To to hjednání se mě zdá
      >>poněkud
      >>nefér!Díky za radu
      >
      >Řekla bych, že Vás tam prostě nechtějí.
      >Být Váma, tak si raději sám hledám pomalu nějaké jiné
      >místo nebavilo by mne dělat někde kde mne nechtějí.

• 19. 4. 2006 9:38

Hana (neregistrovaný) 85.207.41.---

Místo bych si asi taky hledala, ale počkala bych, až mi dají výpověď z organizačních důvodů a tím pádem odstupné. Pokud dáte výpověď sám, odstupné nedostanete.

• 19. 4. 2006 11:30

Anonymní (neregistrovaný) 213.210.175.---

ano, nadbytečnost - reorganizace i s tím,že není vaše pracovní místo zrušeno je možná - organizace může na vaše pr.místo přijmout jiného a nemusí rušit...není ovšem důvod dávat sám výpověď...nadbytečnost , 3 měsíční výpovědní doba (jestli budou mít pro vás práci jejich problém) a dvouměsíční odstupné....myšlenky o tom,zda je to spravedlivé,správné,zda má někdo jiný správnou kvalifikaci pusťte pokud mohu poradit z hlavy...tudy cesta nevede..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).