Hlavní navigace

Faktura

  • (neregistrovaný) 194.212.102.---

    18. 4. 2006 14:05

    Musí být na faktuře uvedeno, kde je firma registrovaná? Mám na mysli zápis v obchodním rejstříku, živnostenský list apod.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2006 14:17

      Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

      Re: Faktura
      ***
      ano, viz Obchodní zakonik:

      § 13a Obchodní listiny
      (1) Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech a fakturách uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku též údaj o tomto zápisu, včetně spisové značky, a podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni. Údaj o výši základního kapitálu lze v těchto listinách uvádět, jen jestliže byl zcela splacen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).