Hlavní navigace

Trvalé bydlení - nárok na odečet úroků

• (neregistrovaný) 83.208.167.---

18. 4. 2006 15:41

Stále mi vrtá hlavou otázka, která tu již byla párkrát řešena a to pojem "trvalé bydlení" pro nárok na odečet úroků ze stavebního spoření. KDE JE PSÁNO, že se toto dokazuje "trvalým bydlištěm" zapsaným do OP ???
    Přítel má v OP trvalé bydliště Praha, ale vlastní byt ( koupený s pomocí staveb.spoření) v Olomouci, kde i trvale pobývá již několikátý rok, platí si tu SIPO apod., to by nemohl uplatnit nárok na úroky ze stavebka u tohoto bytu ? To mi přijde padlé na hlavu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2006 16:13

ppp (neregistrovaný) 88.146.2.---

Re: Trvalé bydlení - nárok na odečet úro
      Pokud má přítel trvalý pobyt v Praze, ale žije v bytě v Olomouci, na jehož koupi použil stavebko, pak si úroky z úvěru ze stavebního spoření může uplatnit. Nemusí tam mít trvalý pobyt, stačí, když prokáže, že byt užívá k bydlení!!!! Jsme ten samý případ s tím rozdílem, že máme hypotéku a úroky uplatňujeme jednou ročně v daňovém přiznání.

• 18. 4. 2006 18:49

V. (neregistrovaný) 83.208.167.---

A můžete mi poradit jakými způsoby se dá dokladovat, že přítel užívá byt k bydlení ? Stačí výpisy SIPO, za elektriku apod. ?

• 19. 4. 2006 6:29

pp (neregistrovaný) 194.212.102.---

Na FÚ to prokazujete až v případě vyzvání, dá se použít SIPO apod., dále také svědectví sousedů - to jsem se dozvěděla i na školení. Ve mzdové účtárně bych to prokázala čestným prohlášení a případně výpisem ze SIPO.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).