Hlavní navigace

Pohoda - DPH

  • (neregistrovaný) 82.100.13.---

    18. 4. 2006 22:41

    Dobrý večer,
    účtuji v Pohodě a potřebuji zadat fakturu v Eurech, zadám ji v eurech a zadám si kurz, program dopočítá částku v Kč, je to tak ?
    Dále DPH je osvobozeno podle §10, odst. 5 účtuji jako ostatní osvobozená plnění s nárokem na odpočet daně, v DP řádek 440???
    Prosím dělám to dobře?
    Milka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2006 22:53

      Ivana (neregistrovaný) 88.100.160.---

      Re: Pohoda - DPH
      Neděláte to dobře. Osvobozeno to není, v §10 se hovoří o místu plnění a ne o osvobození. Zadáte to do přijatý faktur jak uvádíte a funkcí záznam - vyměřit DPH toto převedete do interních dokladů. V tiskopise DPH to touto funkcí budete mít uvedeno v ř.230 a 330, takže v konečném výsledku Vám vyjde 0.

    • 18. 4. 2006 23:08

      Milka (neregistrovaný) 82.100.13.---

      Re: Pohoda - DPH
      Omlouvám se, měla jsem na mysli vystavenou fakturu. U ní je to jak?
      Cizí měnu zadávám asi dobře?

    • 19. 4. 2006 8:09

      Ivana (neregistrovaný) 88.100.160.---

      Re: Pohoda - DPH
      To bysme tomu daly! Cizí měnu zadáváte správně, ale já bych to do ř.440 nedávala, tam patří něco jiného. Dle mého názoru to patří do součtu řádku 510. Mám jiný účetní software, ve kterém účtuji a tam je to skutečně jen v ř.510. V Pohodě účtuji jen příležitostně a pro fa v cizí měně se mi to moc nepozdává. Ale asi proto, že jsem navyklá na můj software, ve kterém je to od dost jednodušší.

    • 19. 4. 2006 8:22

      M (neregistrovaný) 195.22.42.---

      Re: Pohoda - DPH
      Když na to tak koukám, tak mám součet vydaných faktura v ř. 440 a zároveň v řádku 510. Co vy na to?

    • 19. 4. 2006 12:51

      Ivana (neregistrovaný) 88.100.160.---

      Re: Pohoda - DPH
      Já na to, že by to mělo být jen v ř.510. Zkoušela jsem to a asi máte uvedený chybný kód u vystavené faktury - U13 místo plnění v zahraničí s nárokem na odpočet DPH. Ale když jsem to takhle ve Vašem software zadala, do ř.510 je to uvedeno, ale taktéž i v ř.530 a to není správné. Zkuste prosím oslovit někoho, kdo se v POHODĚ vyzná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).