Hlavní navigace

nenahlášená provozovna-moc prosím

• (neregistrovaný) 194.228.244.---

19. 4. 2006 8:18

Převzala jsem DE, chtějí uikončit sdružení - zjistila jsem,že ve sml. o sdružení je adresa spol. provozovny, samozřejmě ve V je nájem,atd... ale provozovna nebyla ohlášena na FÚ! co mi poradíte?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 4. 2006 8:23

AF (neregistrovaný) 213.211.44.---

Re: nenahlášená provozovna-moc prosím
      Já si myslím, že pokud už to sdružení končí, že bych to nechala být. Pokud mají nájemní smlouvy a ostatní náklady spojené s provozovnou podloženy v pořádku, samozřejmě i fakturační adresy jsou "sjednoceny", i třebas že jsou na adresu provozovny, pak jsem přesvědčena, že FÚ při kontrole nebude nic namítat. Spíš bych viděla problém s živnostenským úřadem, ale zas pokud skončí, už tam ani nemají co kontrolovat.

A nebo zkusit zavolat na FÚ, že jste toto zjistila a dodatečně to zaregistrovat. Na naše FÚ takovéto dobrovolné opožděné oznámení nijak nepokutují. AF

• 19. 4. 2006 8:32

Monča (neregistrovaný) 194.228.244.---

právě, že končí - a mám tedy vlastně odhlásit provozovnu, která není nahlášena - protože předkládám smlouvu o ukončení činnosti sdružení a ve smlouvě o sdružení je uvedeno: adresa spol. provozovny je... navíc adresy fakturační nejsou sjednoceny...

• 19. 4. 2006 9:28

AF (neregistrovaný) 213.211.44.---

Koukám, že všichni "sdruženáři" jsou stejní...:-)) Já bych tedy nahlásila zpětně provozovnu (od dne vzniku sdružení), toto bych dala do pořádku pro "klid duše". Poté nebo zároveň zrušíte sdružení. A faktury, když už nesjou sjednoceny adresy, tak doufám, že znějí na člena sdružení, který je pověřen vedením DE. Pokud ne, zkusila bych se dohodnout s dodavateli, zda by to neopravili, minimálně po tu dobu, po kterou toto sdružení účtujete. Toto je velký problém všech sdružení, já bych tuto formu podnikání fakt zrušila... :-)) AF

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).