Re: Jak často účtovat tržby?
Nevím, na základě jakého zákona k tomu autoři došli, ale v knize "Daňová evidence podnikatelů 2004" je napsáno:
"Pokud podnikatel přijímá platby v hotovosti, je povinen vést záznamy denních tržeb podle jednotlivých dnů a tyto přenášet do peněžního deníku souhrnným dokladem minimálně jednou měsíčně. Tato evidence nemůže být nahrazena účtováním jednotlivých dnů v peněžním deníku"
A tímto se řídím dodnes.
Re: Jak často účtovat tržby?
*** Evidence denních tržeb vyplývá ze zákona o správě daní a poplatků (§39). Ovšem frekvence přenosu - zavádění do DE - stanovena není ***
Re: Jak často účtovat tržby?
Asi tuším, odkud autoři čerpali svá moudra.
V postupech účtování pro JÚ bylo stanoveno, že pokud účetní jednotka přijímá platby v hotovosti, je povinna vést záznamy denních tržeb a souhrnně o těchto tržbách účtovat v deníku minimálně jednou měsíčně.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
20. 4. 2006 16:03
Podnikatel - nákup, prodej zboží (DE, plátce DPH), zapisuje denní tržby - jak často se musí tyto tržby účtovat? Musí každý měsíc, nebo stačí třeba 1x za 3 měsíce?
Děkuji za odpovědi.