Hlavní navigace

Půjčka společníkovi - spěchá, děkuji!

  • (neregistrovaný) 193.165.161.---

    27. 4. 2006 7:51

    Hodně peněz v pokladně jsme místo cesty do banky vyřešili tak, že jsem společníkovi vyplatila částku a on druhý den převedl obnos ze svého soukromého účtu na účet firmy. Chtěla bych se ubezpečit v účtování.

    Vyplacená půjčka 355/211
    a její vrácení dle výpisu 221/355

    Je to tak? Zdá se mi to nějak moc jednoduché. Začínám a nejsem si v některých věcech jistá, tak bych si to raději ověřila. Děkuji S.L.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 4. 2006 12:51

      Milan (neregistrovaný) 213.180.39.---

      Re: Půjčka společníkovi - spěchá, děkuji
      Účtování je v pořádku,není na tom opravdu nic záludného, kvůli 1 dni asi nebude nutné dodělávat smlouvu a o půjčce, připravte se ale na to, že pokud narazíte na přísného úředníka FÚ, bude vám mávat před nosem ustanovením §23 odst.7 ZDP a bude vám chtít dodanit úrok za 1 den dle obvyklé úrokové míry pro Váš region. Je proto záhodno, zdůvodnit tuto operaci jako nevýznamnou z pohledu úč.jednotky...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).