Hlavní navigace

Služební auto - soukromé účely

  • (neregistrovaný)

    27. 4. 2006 12:58

    Hezký den, pokoušela jsem se hledat v minulých dotazech,ale stále z toho nejsem moc moudrá. Potřebuji vědět, jak je to s použitím služebního auta při použití k soukromé cestě. 1% PC do mzdy chápu, ale co PHM? Zaměstnanci mi nosí doklady od pumpy např. 1000 vč. DPH, ale dopředu nevědí, kolik km za to soukromě ujedou. Jakou částku dám do nákladů? Až když budu vědět, kolik km bylo soukromých a kolik služebních nebo jak to vůbec funguje. Můžete mi prosím někdo napsat konkrétní příklad se zaúčtováním? Jsem z toho jelen, díky za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 4. 2006 13:04

      DD (neregistrovaný)

      Re: služební auto - soukromé účely
      PHM - na konci měsíce spočítáte dle knihy jízd kolik km ujel soukromě. Podle prům. spotřeby vypočítáte spotřebu PHM na ¨tyto km. Vyjde vám částka, kterou zaúčtujete na nedaňové N proti daňovým výnosům a DPH.
      Př.
      vyjde vám 500,-- Kč
      548999/648123 420,-
      343060 80,--
      Nezapomeňte uvést ve mzdě zaměstnance jako nepeněžní příjem a zdanit.

    • 27. 4. 2006 13:10

      xx (neregistrovaný)

      Re: služební auto - soukromé účely
      U nás zaměstnavatel odečte přímo zaměstnanci z výplaty částku, která vyjde na konci měsíce podle výše uvedeného.l

    • 27. 4. 2006 14:54

      PetraB (neregistrovaný)

      Re: služební auto - soukromé účely
      Takže když donese zaměstnanec doklad od pumpy, tak mu ho celý proplatím - jelikož to platí ze svých peněz a dám do daňových nákladů včetně DPH. Pak na konci měsíce sečtu soukromé km a vypočítám spotřebu a zaúčtuju nedaň.N/daňové V a DPH a potom když tu částku po nich budu chtít, tak dám 211/???

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).