Hlavní navigace

Problem s najemnikem

• (neregistrovaný) 86.144.33.---

27. 4. 2006 16:42

Dobry den,
    mi rodice koupili byt s najemnikem, ktery u predesleho pronajimatele mel dluh na najmu, ale ten to dluh nepresel na me rodice. Najemnika udajne nikdo v dome nevidel uz 2 roky, ale nezvestny neni. Udajne nekdo vybyra schranku na dopisy, ktera je ovsem bez zamecku.
    Rodice chteji najemnikovy vypovedet smlouvu a vyuzivat byt pro vlastni potreby. Problem je, ze smlouva jako takova se nenasla, a mim rodicum byl predan pouze predavaci protokol, ktery, v roce 1988, najemnik podepsal pro tehdejsiho vlastnika . Dale obdrzeli jaky si dekret podepsany panem najemnikem.

Nova smlouva, ktera by mela platit mezi mimi rodici a najemnikem je pripravena k odeslani.

1.Otazka:
    POkud najemnik nevyzvedne zasilku do vlastnich rukou, cimz bude prave nova najemni smlouva, je mozno toto jednani povazovat za nespolupraci?.

Je mi znamo ze pokud on nesouhlasi s novou najemni smlouvou plati stale ta stara.

Nasel jsem si v obcanskem zakoniku, v casti 8, hl.7 Najemni smlouva, §711 odst.2 (b,d),ze muzeme vypovedet najem bez privoleni soudu. Bod b.) zatim nemuzeme vyuzit, ale pocitame stim ze on najem nezaplati po dobu trech mesicu.
    Ale zaroven jsem si nasel v te same casti obcasnkeho zakoniku §711a odst 1 (a), kde se rika ze Pronajímatel může vypovědět nájem pouze s přivolením soudu v těchto případech:

a) potřebuje-li pronajímatel byt pro sebe, manžela, pro své děti, vnuky, zetě nebo snachu, své rodiče nebo sourozence.
    Coz je pripat mich rodicu.

2. Otazka:
    Je mozne Je mozne aby mi rodice mohli vypovedet smlouvu najemnikovy na zaklade §711 odst.2 (b,d) a zaroven, sepsat novou najemni smlouvu s novim najemnikem, ktery neni rodiny prislusnik, na dobu urcitou (3 mesice) a po uplinuti teto doby byt vyuzivat pro sve potreby?

Dekuji za Vase rady
    Ludvik Decky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 4. 2006 16:55

jirka (neregistrovaný) 88.146.168.---

Re: Problem s najemnikem
      Ludvíku, upřímně řečeno tohle byste měli řešit s právníkem, protože koupit byt s nájemníkem, přitom nemít původní nájemní smlouvu a vše ostatní svědčí o velké naivitě. Proč vám předešlý majitel nepředal všechny potřebné dokumenty? Pokud již 2 roky neplatil, mohl být už dávno soudně vystěhovaný.

• 27. 4. 2006 17:12

Ludvik D. (neregistrovaný) 86.144.33.---

Re: Problem s najemnikem
      To ze jsme nedostali potrebne dokumenty me taky zarazi, jelikoz byvali majitel bytu mel predat najemni smlouvu spravci domu ve kterem se byt nachazi a ti vubec nevedi kde ta smlouva je. Poo domluve s reditelkou spravcovstvi se prislo na to ze jaka si pani s pravniho oddeleni byvaleho najemnika si o najemni smlouvu zazadala, a spravce ji ji vydal. Po domluve s pravnim oddelenim byvaleho majitele, moji rodice obdrzeli pouze ty dokumenty ktere sem zde uvedl. Ty dokumenty jsou z roku 1988 a prakticky jsou to jen listiny o predani bytu.
      Ano mate pravdu stim ze mohl byt davno vystehovany, najemne ktere dluzi byvalemu pronajimateli je neco pres 200tis.

Resit se to s pravnikem jiste bude, ale ja neziji s rodici a nachazim se dlouhodobe mimo CR, takze se snazim aspon touto cestou zikavat informace.
      Stale by me vsak zajimali odpovedi na me dve otazky.

Dekuji
      >
      >Ludvíku, upřímně řečeno tohle byste měli řešit s
      >právníkem, protože koupit byt s nájemníkem, přitom nemít
      >původní nájemní smlouvu a vše ostatní svědčí o velké
      >naivitě. Proč vám předešlý majitel nepředal všechny
      >potřebné dokumenty? Pokud již 2 roky neplatil, mohl být už
      >dávno soudně vystěhovaný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).