Re: MARK - ZP a SP u společníků - dodate
Emile,
prosím Vás a řekněte mi (nikdy jsem neúčtovala s.r.o.) jak se daní.
Myslím si dobře, že s.r.o. zdaní svůj zisk dle daně z příjmů PO + společníci při rozdělení zisku dle daně z příjmů FO? Myslím si to dobře a nebo jsem vedle jak ta jedle?
Re: MARK - ZP a SP u společníků - dodate
Ano, myslíte to dobře. Kdyby Vám někdo remcal, tak ať si přečte § 6
odst. 1 a odst. 2. Mimo to jsem tu měl nedávno výklad ing. Sedlákové z MF, kde výslovně říká, že s funkcionáři s.r.o. se zachází jako se zaměstnanci (dokonce pak zbytek výkladu používá pro ně výrazy "zaměstnanec" a pro s.r.o. v tomto případě "zaměstnavatel.") Ovšem i pro ně platí to co pro ostatní, t.j. srážková daň, příspěvky novinám ap.
Re: MARK - ZP a SP u společníků - dodate
*** Nevím sice, kdo je "funkcionář s.r.o." ale §6 se netýká společníků, kteří pobírají pouze podíly na zisku. Podíl na zisku nestaví společníka do pozice zaměstnance. Kdo je považován za zaměstnance Vám říká §6/1 ***
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
29. 4. 2006 10:04
I když jde o podíly společníků - prostě jakákoliv odměna, se počítá jako u zaměstnanců, takže podle § 6. No a tam se sráží daň, SZ a VZP. Omlouvám se, ten poslední dotaz mi nějak utekl, proto až dnes.