Hlavní navigace

Kontrola FÚ-max.do kdy? Kdo objasní?

  • (neregistrovaný) 85.160.240.---

    29. 4. 2006 18:06

    Dobrý den prosím o radu. Do kdy může kontrolovat a doměřit FÚ daň?
    Když to vezmu čistě prakticky, tak firma založená v roce 2000, měla následující přiznání:
    za rok 00- 31.3.2001 v plusu
    01- 31.2.2002 v mínusu
    02.-31.3.2003 v mínusu
    03.-31.3.2004 v mínusu
    04.-31.3.2005 v mínusu
    05.-31.3.2006 v mínusu

    Nikdy nedělala ani opravné DP, ani dodatečné DP, kromě v roce 2005 za IV. kv. 2004 dodatečné přiznání k DPH. nikdy neměla kontrolu ze strany FÚ.

    Děkuji moc
    Míša

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 4. 2006 18:48

      annonym (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Kontrola FÚ-max.do kdy? Kdo objasní?
      Odpověď najdete v § 38r = Lze-li uplatnit daňovou ztrátu nebo její část ve zdaňovacích obdobích následujících po zdaňovacím období, v němž daňová ztráta vznikla, jako položku odčitatelnou od základu daně, lhůta pro vyměření jak pro zdaňovací období, v němž daňová ztráta vznikla, tak i pro všechna zdaňovací období, za která lze tuto daňovou ztrátu nebo její část uplatnit, končí současně se lhůtou pro vyměření za poslední zdaňovací období, za které lze daňovou ztrátu nebo její část uplatnit.
      Lhůty pro doměření daně z důvodů nesplnění podmínek pro uplatnění nájemného u finančního pronájmu s následnou koupí najatého hmotného majetku jako výdaje počínají běžet od konce kalendářního roku, v němž bylo možno poprvé ověřit splnění těchto zákonných podmínek.
      Tzn., že lhůta stanovená v zákoně o správě daní a poplatků (§ 47) se prodlužuje o dobu, po kterou je možno odečítat daňovou ztrátu.
      Do konce r. 2003 o 7 let a od 2004 o 5 let.

    • 29. 4. 2006 19:07

      Míša (neregistrovaný) 85.160.240.---

      Prosím do češtiny:-)))
      Hm, děkuji a můžete mi to prosím přeložit do češtiny?:-))) To znamená , na ten můj konkrétní příklad? Díky
      Míša

    • 30. 4. 2006 10:14

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Prosím do češtiny:-)))
      *** Je rozdíl do kdy můžou kontrolovat a které roky ještě mohou doměřit. Kontrolovat vlastně mohou kdykoli cokoli. Doměřit zjedndodušeně řečeno do čtyř let. §47 zákona o správě daní a poplatků. Takže pokud nebyl učiněn žádný krok......, pak rok 2001 už doměřit nemohou. Ztráta nemá vliv na doměření - to jen u těch, kteří obdrželi ivenstiční pobídky.***

    • 30. 4. 2006 12:30

      Anonym. (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Prosím do češtiny:-)))
      § 38r hovoří o vyměření daně a ne o kontrole. Kontrolovat samozřejmě lze cokoliv, co musí být v danou dobu kontroly archivováno. Doměřeno pak může být pouze v souladu se zákonem a to dle § 47 ZSD nebo jinak, pokud tak stanoví zvláštní zákon. Pro doměření je pak jinak stanoveno v § 38r ZDP, kde se lhůta pro doměření stanoví v závislosti na možnosti uplatnit daňovou ztrátu jako odpočitatelnou položku dle § 34.

    • 30. 4. 2006 12:38

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Prosím do češtiny:-)))
      *** Já jsem taky mluvila o doměření :-)) - přečtěte. A v dalším nemáte pravdu. Prodloužení doměření z důvodu ztráty dle §38r se týká jen těch, kteří obdrželi investiční pobídky. Už tady bylo mnohokrát - viz. rozhodnutí NSS ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).