Hlavní navigace

OSVČ hlavní+vedlejší - přehled pro ČSSZ

• (neregistrovaný) 83.208.69.---

1. 5. 2006 19:33

OSVČ do poloviny března 2005 - hlavní, od poloviny března zaměstnán (příjem přesahuje 86.220 Kč). Příjem za celý rok 13.000, výdaje 0.

Jak je to s přehledem na ČSSZ? Program mi "vyhazuje" pojistné kolem osmi tisíc (dílčí vyměřovací základ pro HČ= 12.072,00 + VČ= 16.101,00). Myselal jsem, že za dobu, kdy byla OSVČ zaměstnána, bude platit pojistné pouze z poměrné části skutečných příjmů. Jestli ale dobře chápu poučení, tak to by bylo možné pouze v případě, kdyby byl OSVČ vedlejší po celý rok?

Omlouvám se za hloupý dotaz, jsem naprosto mimo, dělám jenom mzdy v manželově firmě a manžel mi přihodil svého zaměstnance, že "má jenom jeden doklad, on by se jinak na to vykašlal, tak ať má aspoň něco". Pročítám poučení, pročítám zákon a nějak se nemůžu dobrat výsledku :o(

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 5. 2006 20:11

Kamila (neregistrovaný) 81.90.161.---

Re: OSVČ hlavní+vedlejší - přehled pro Č
      Příjem 13.000,- Jako OSVČ? Nebudete dávat výdaje %?

• 1. 5. 2006 20:32

Lesi (neregistrovaný) 83.208.69.---

Ne, daňové přiznání už má, jenom potřebuju vyplnit přehled pro sociálku a zdravotní pojišťovnu.

V poučení je psané, že vyměřovací základ bude 0, pokud OSVČ nedosáhla rozhodného příjmu a nebyla přihlášená k důchodovému pojištění. Pokud měla OSVČ povinnost platit zálohy na základě přehledu z roku 2004 (a neplatila je), byla přihlášená k důchodovému pojištění? Asi ano, že? Já už nevím, čeho se chytit.

• 1. 5. 2006 20:40

Kamila (neregistrovaný) 81.90.161.---

Vzala bych celkový příjem jen za OSVČ za rok (jestli jsem to dobře pochopila, tak je to 16.101,00) Když to rozdělím na 2 měsíce hlavní a 10 měsíců hlavní i vedlejší vychází mi to taky necelých 8 tis.(když by podnikal při zaměstnání)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).