Hlavní navigace

Dotaz na nerovnoměrnou pracovní dobu

 • (neregistrovaný) 82.209.49.---

  2. 5. 2006 7:11

  V zaměstnání pracuji na všech různých pracovištích a proto potřebuji nerovnoměrnou pracovní dobu.
  Vždy když je svátek a nemám naplánovanou směnu musím tyto hodiny nadpracovat. Kolegyně, které pracují jen na ranní směně od 6-14,30 a od pondělí do pátku ,mají svátek zaplacený a nemusí nic nadpracovávat.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 5. 2006 10:28

   Aja (neregistrovaný) 212.158.147.---

   Re: Dotaz na nerovnoměrnou pracovní dobu
   Když ve svátek nemáte plánovanou směnu, tak proč musíte napracovávat? Nerozumím tomu. Vaše kolegyně s pravidelnou pracovní dobou mají svátek placený, pokud vyjde na pracovní den, ve kterém by pracovaly. Pokud byste měla ve svátek plánovanou směnu, také byste měla svátek proplacen (pokud by nebylo nezbytné ve svátek pracovat - nepřetržitý provoz).

  • 2. 5. 2006 10:47

   anonymous (neregistrovaný) 88.146.168.---

   Re: Dotaz na nerovnoměrnou pracovní dobu
   Ano, připojuji se k odpovědi a dodávám, že se zde o tomto již v minulosti x-krát diskutovalo, zkuste si zadat např. práce ve svátek ap. Pokud ve svátek nepracujete, protože na vás nepřipadla směna, nic si nadpracovávat nemusíte. Tento dost zavedený názor vychází z "plánovacího kalendáře!", kde jsou uvedeny pracovní hodiny v měsíci. Tento kalendář je ale jen pomůckou a hlavně je dělaný pro pracovníky s pravidelnou dobou od po-pá. Např. již neplatí pro lidi, kteří pracují každou sobotu a naopak mají volno každé pondělí - protože řada svátků letos zrovna vychází na pondělí.

  • 2. 5. 2006 13:35

   Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

   Re: Dotaz na nerovnoměrnou pracovní dobu
   Jestliže v ten den, kdy je svátek, nemáte naplánovanou směnu, tak jste doma a nic se Vám neplatí, protože Vám v důsledku svátku žádná mzda neušla. Nerozumím tomu, proč byste měla tento den nadpracovávat. Prostě máte směny rozvržené na jiné dny (tyto dny musíte odpracovat) a v tento den máte volno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).