Hlavní navigace

Začátek a konec účet. odpisování

  • (neregistrovaný) 62.204.235.---

    3. 5. 2006 14:05

    Auto jsme pořídili 4.5.2005 - v ten den se i zařadilo do užívání. Od kterého měsíce se účtují účetní odpisy. A když se bude teď 11.5.2006 prodávat, tak se započítají účetní odpisy i za květen nebo jen do dubna? Je to někde udaný nebo je to podle směrnic podniku? Jak to děláte vy?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 5. 2006 15:02

      Zuzka (neregistrovaný) 193.25.208.---

      Re: začátek a konec účet. odpisování
      Mám za to, že účetní odpisy se účtují od následujícího měsíce po měsíci ve kterém byl majetek zařazen do užívání. Při prodeji bych odpisovala jen do dubna. Jdu se juknou do zákona o dani z příjmu §26 a dál - to pro odpisy daňové a pak taky co máte v interním předpise o účtování to pro odpisy účetní a tak :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).