Hlavní navigace

ŽL a ÚP

• (neregistrovaný) 88.101.87.---

4. 5. 2006 11:53

Dobrý den,
    má někdo zkušenosti za jakých podmínek si mohu přivydělat do 1/2 min. mzdy, když jsem vedená na ÚP? Mám také ŽL, na který již léta neprovozuji činnost, ovšem jsem ho nezrušila ani nepozastavila. Hrozí mi nějaká sankce ze strany úřadu, popř. kolik mě to bude stát, když chci živnost pozastavit?Děkuji předem za info.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 5. 2006 12:12

Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

Re: ŽL a ÚP
      Pokusim se poradit postupne, snad vam to pomuze:
      1. pokud jste na UP, tak si muzete privydelat 1/2 min. mzdy, max. 1/2 normalniho uvazku - svuj PP jen nahlasite na UP (mam pocit, ze predem), pak asi dokladate vysi prijmu - o zadnych dalsich podminkach nevim
      2. pokud mate ZL a nemate ho pozastaveny, tak vas vubec nemeli prijmout do evidence na UP - takze nekde se stala chyba. Jestli jste to zamlcela a UP na to nejakym zpusobem prijde, tak by po vas mohla chtit vratit vyplacenou podporu (mozna i nejake sankce)
      3. pozastaveni ZL nic nestoji, normalne to nahlasite na Zivn. uradu, pak na FU, socialce, zdravotce (oni by si meli tyto info predavat, ale jeden nikdy nevi)

Jak jste to resila behem tech let podnikani-nepodnikani s DP a pojistnym?

• 4. 5. 2006 12:35

Aja (neregistrovaný) 88.101.87.---

Nejprve jsem studovala, poté pracovala a měla podepsané prohlášení a příjem z podnikání vlastně žádný (spíš jen výdaje), takže jsem nebyla povinná podávat daň. přiznání.Myslím, že je to tak v pořádku, nebo se pletu?

• 4. 5. 2006 13:16

Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

takze jste byla OSVC vedlejsi? To musite dat na socialku potvrzeni o prijmech a na zaklade toho vas prohlasi za OSVC vedlejsi a dle vyse prijmu nemusite platit minimalni socialku.... nejde to jen tak nechat byt....
      A kazdopadne kazdy rok na FU cestne prohlaseni, ze nemate z podnikani zdanitelne prijmy....
      Jinak s tim prohlasenim (podepsanim u zam-tele) si nejsem jista, dle meho, pokud mate ZL, tak podepsat nemuzete, ale to fakt nevim na 100%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).