Hlavní navigace

Nemocenka na ÚP

• (neregistrovaný) 84.242.95.---

10. 5. 2006 18:43

Jsem evidovaná na ÚP.Dnes jsem obdržela od lékařky nemocenku,kterou mi vystavila na základě mých nepřestávajících potíží ze zády.Tu jsem poslala na ÚP.Podpora mi končí v červnu.
    Má tato skutečnost v mém případě na něco vliv?
    Děkuji předem za info!!!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 5. 2006 21:02

Líba (neregistrovaný) 85.70.174.---

Re: Nemocenka na ÚP
      Jestliže vám podpora končí v červnu, lze předpokládat, že už nejste v ochranné době z minulého zaměstnání. Vaše neschopenka je tedy jen jakousi omluvenkou pro ÚP, že nemůžete docházet na pravidelné konzultace, ani okamžitě přijmout nabízenou práci nebo se účastnit rekvalifikačních kurzů.

• 11. 5. 2006 12:28

Ivanka (neregistrovaný) 84.242.95.---

Re: Nemocenka na ÚP-prosím ještě pí.Líbu
      Můžu se zeptat ještě na jeden fakt?Pakliže se stane,že bych byla v neschopnosti déle než do června,vyvstává tu otázka,co bude potom.
      Měla bych zůstat teoreticky v evidenci ÚP.Nevím ovšem,jak se to tam dál praktikuje.Jestli se chodí stále na schůzky,jestli je nárok příp.ještě na rekvalifikaci ap.
      Děkuji moc za odpověď.

• 11. 5. 2006 12:31

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

V takovém případě pak nejste posuzovaná jako práce neschopná, ale jako nemocná jste omluvena z docházení na ÚP resp. na rekvalifikaci.

• 11. 5. 2006 14:48

Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

V evidenci ÚP zůstanete, i když už žádnou podporu nebudete dostávat. V žádném případě si neříkejte, že je zbytečné tam chodit, když vám už ani neplatí, ani práci neseženou. Aspoň za vás platí zdravotní pojištění. Přeji hodně zdraví a hodně optimismu při hledání nové práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).