Hlavní navigace

Daňový bonus + odpočty.

  • (neregistrovaný)

    13. 5. 2006 10:06

    Ve výplatě mám napsáno odpočet na poplatníka 600.- daň.zvýhodnění na děti 1000.- Dřív jsem měl zapsány odpočitat. částky /roční/ poděleny 12 měsíci. Ale to čemu nerozumím je nějaký Daňový bonus ve výši -544 (mínus). Nevím co to je za bonus? Jde mi o to že před dvěma lety jsem měl hrubou mzdu o 1000Kč vyšší a čistého stejně jako dnes kdy mám hrubou o 1000Kč nižší. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 5. 2006 12:20

      Re (neregistrovaný)

      Re: Daňový bonus + odpočty.
      Od letošního roku již nejsou odpočit.částky, ale slevy na dani (600na poplatníka a 500na jedno dítě). Slevy na dítě byly již v roce 2005.
      Daňový bonus je pro Vás plus - v případě, že Vaše daň není dostatečně vysoká pro odečet celkové částky 1000Kč (uplatňujete 2děti) uplatní se to co je možné, a částka která chybí do 1000Kč je uvedena mínusem. Pro Vás je to plus, a proto máte mzdu stejnou i když máte hrubou nižší.

      To je ta propagovaná pomoc rodinám s dětma.

      Každopádně by pro Vás bylo zajimavé si na začátku roku 2007 (do 15.2.2007 zažádat o potvrzení u zaměstnavatele o zdanitelných příjmech) propočítat zda Vám nevyjde lépe společné zdanění manželů, než vyúčtování daně u zaměstnavatele. Ale to budete řešit až v roce 2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).