Hlavní navigace

Časové rozlišení leasingu-zaokrouhlení

  • (neregistrovaný)

    19. 5. 2006 12:46

    Prosím o radu - nákladní auto na leasing v DE - 48 měsíců, 1.leasingová splátka 194000,-:48=4041,6666, můžu počítat časové rozlišení takto?:
    1.rok 8x4041,-, 2.rok 12x4041,-, 3.rok 12x4041,-, 4.rok 12x4041,- a poslední 4x4041,-+32,-Kč zaokrouhlení? Není mi jasné to zaokrouhlení, jestli tam mám dávat 4041,- nebo 4042,- a poslední rok odečíst míň nebo jak zaokrouhlovat?
    A ještě prosím jeden dotaz: budeme brát další stroj (bagr) na leasing a protože jsme zaplatili v bazaru již zálohu 50000,-Kč, kterou pak potřebujeme odečíst od vystavené faktury, budeme platit první leasingovou splátku-akontaci přímo na bazar a pak dostaneme splátkový kalendář od leasingovky. Jde mi o to, co by měl bazar napsat do faktury - první leasingová splátka nebo záloha na první leasingovou splátku? Vím, že to nesmí být záloha na kupní cenu, pokud chceme časově rozlišovat. Poradí někdo jak by to mělo správně být?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 5. 2006 12:00

      Jana (neregistrovaný)

      Re: časové rozlišení leasingu-zaokrouhle
      Já bych splátku zaokrouhlila na dvě desetinná místa, zaokrouhlovací rozdíl by vznikl menší a zaúčtovala bych ho v posledním roce pronájmu. Pokud nechcete účtovat na dvě desetinná místa, tak bych zaokrouhlila splátku matematicky.
      Bazar by měl vystavit zálohovou fakturu na leasingovou splátku, aspoň tak jsme postupovali my.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).