Hlavní navigace

Pracovní poměr na dobu určitou

 • (neregistrovaný) 88.101.180.---

  23. 5. 2006 21:27

  Dobrý den, chci se zeptat, jak je to u pracovního poměru na dobu určitou, pokud se blíží doba ukončení poměru a člověk nastoupí do pracovní neschopnosti, které by navíc například nadcházela mateřská dovolená. Vypočítává se následná mateřská dovolená z platu z posledního zaměstnání i v momentě, když byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou?
  Pokud je člověk v prac. neschopnosti, jak vysoká je nemocenská (v procentech z platového výměru) v případě, že trvá dlouhodobě?
  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 5. 2006 22:31

   Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

   Re: Pracovní poměr na dobu určitou
   Nemocenská a mateřské dávky u prac. poměru na dobu určitou se počítají úplně stejně jako u poměru na dobu neurčitou. Akorát s tím rozdílem, že pracovní poměr skončí sjednaným dnem, i když už je člověk na nemocenské nebo na mateřské. Obě dávky se počítají z výdělků z předchozích 12 měsíců u aktuálního zaměstnavatele. Pokud tam člověk není tak dlouho, pak se berou výdělky od nástupu do zaměstnání po měsíc, který předchází měsíci, ve kterém začala marodit nebo šla na mateřskou. Nejde jednoduše hovořit o procentech. Nejdříve se vypočítá denní průměr, ten se redukuje a z toho základu se teprve počítá nemocenská, po 14 dnech se pak mění.

  • 23. 5. 2006 22:46

   Anonymous (neregistrovaný) 88.101.180.---

   Re: Pracovní poměr na dobu určitou
   Děkuji. A pokud je například denní průměr 900,-Kč brutto?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).