Hlavní navigace

Nárok na nemocenskou a mateřskou

  • (neregistrovaný) 213.235.187.---

    24. 5. 2006 9:31

    Dobrý den,

    Rádi bychom měli dítě, ale vše se nedaří tak jak by si člověk představoval.
    Bohužel její zaměstnavatel se dostal do potíží a firma může skončit.

    Rád bych se zeptal:
    Pokud bude nucena odejít na pracovní úřad a podaří se jí otěhotnět
    Pokud by ihned odešla na nemocenskou - Na jakou výši dávky nemocenské by měla nárok (z čeho by se počítala). Je to nějak omezeno časově?

    Na jakou výši dávky by měla nárok po dobu 6 měsíců od narození dítěte? Opět, je tam nějaké časové omezení?

    Z čeho se tyto dávky počítají v případě, že je žena na pracovním úřadě? (postačí mi i odkaz na zákon či vyhlášku, kde by se toto dalo nastudovat)

    Pozn.: manželka pracuje 8 let s hrubou mzdou 22.000,- Kč.


    Děkuji Petr V.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 5. 2006 10:42

      Hanaj (neregistrovaný) 194.108.134.---

      Re: Nárok na nemocenskou a mateřskou
      >Dobrý den,
      >
      >Rádi bychom měli dítě, ale vše se nedaří tak jak by si
      >člověk představoval.
      >Bohužel její zaměstnavatel se dostal do potíží a firma
      >může skončit.
      >
      >Rád bych se zeptal:
      >Pokud bude nucena odejít na pracovní úřad a podaří se
      >jí otěhotnět
      >Pokud by ihned odešla na nemocenskou - Na jakou výši
      >dávky nemocenské by měla nárok (z čeho by se počítala).
      >Je to nějak omezeno časově?
      >
      >Na jakou výši dávky by měla nárok po dobu 6 měsíců od
      >narození dítěte? Opět, je tam nějaké časové omezení?
      >
      >Z čeho se tyto dávky počítají v případě, že je žena na
      >pracovním úřadě? (postačí mi i odkaz na zákon či
      >vyhlášku, kde by se toto dalo nastudovat)
      >
      >Pozn.: manželka pracuje 8 let s hrubou mzdou 22.000,-
      >Kč.
      >
      >
      >Děkuji Petr V.
      Zákon č. 88/1968 Sb. § 6,7,8,10,11,13
      >
      >
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).