Hlavní navigace

Stravenky - plošné zavedení?

 • (neregistrovaný) 80.188.48.---

  26. 5. 2006 15:00

  Chtěla bych se zeptal ohledně stravenek. Musí firma zavéct plošné zavedení stravenek. Nebo si může rozhodnou, že např. dělníci dostanou jinou hodnotu než THP? Chtěla bych se ještě zeptat, jestli zavedene stravenky, musí je dostávat i tzv. agenturní zaměstnani (lidi ve výrobě, za které platíme agenturní společnosti)
  Chtěla bych se ještě zeptat, jestli nemáte někdo směrnici na stravenky a kdo by mi jí byl ochoten zaslat. Vždy je lepší směrnici upravovat, než tvořit z ničeho.

  Děkui předem všem

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 5. 2006 18:06

   k. (neregistrovaný) 83.208.165.---

   Re: stravenky - plošné zavedení?
   Je to čistě na rozhodnutí zaměstnavatele. Pokud přispěje každému jinak je to jeho věc, ale asi to není zcela fér - hlad mají všichni stejný :)

   Agenturní zaměstnanci - těm přece neplatíte mzdu, nejsou to vaši zaměstnanci ... to by měla řešit agentura. Dopady daňové v případě kdyby jste jim dávali stravenky jsem zatím nikdy neřešila ani neslyšela nějaký názor.

   Směrnici - nemáme. Ale myslím, že by se dala shrnout do několika vět, ne?

   Ale máme to tak, že dělníkům se přispívá na obědy cca 20,- Kč, thp mají stravenku ve vyšší hodnotě, příspěvek 30,-Kč

  • 26. 5. 2006 20:10

   da (neregistrovaný) 85.71.136.---

   Re: stravenky - plošné zavedení?
   Souhlasím, do vymýšlet směrnici na 3 strany, máme jen vyčísleno kolik hradní zaměstnanec a kolik zaměstnavatel a podpis ředitele. Stravenky nemusíte dávat nikomu, ale to je stejná sičárna jako dávat jedněm víc a druhým méně. Pozor když má někdo cesťák, nemá nárok na stravenku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).