Hlavní navigace

Důchodce-jednatel

  • (neregistrovaný) 88.100.16.---

    29. 5. 2006 15:15

    Náš jednatel půjde do starobního důchodu. Dál nebude v pracovním poměru ale měsíčně si chce nechat vyplácet odměnu jednateli. Co na to soc. a zdr. pojštění a daň ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 5. 2006 22:48

      Emil (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: důchodce-jednatel
      +S jednatelem je nutno uzavřít smlouvu mandátní, nebo smlouvu mandátní smlouvě podobnou. Vychází se z ust. § 6 odst. 1) a 2) ZDP a § 66 odst. 2) obchodního zákoníku .
      Jak společník, tak jednatel s.r.o., jestliže pobírají příjem za práci pro společnost a za výkon funkce jednatele či člena kolektivního statutárního či jiného orgánu právnické osoby, automaticky získávají z daňového hlediska statut zaměstnance a jsou posuzováni jako kteříkoliv jiní zaměstnanci. Tedy odměňován jako zaměstnanec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).