Hlavní navigace

Dohoda o pracovní činnosti????

  • (neregistrovaný)

    31. 5. 2006 10:52

    Dobrý den, prosim o radu.
    Mohl byste mi nekdo poradit, kdyz na dohodu o pracovní činnosti budu mít cloveka ktery je registrován an ÚP,kolik si může vydělat, jaká daň bude kdyby si vydělal treba 10000,-???Zamestnavatel neplati za nej soc. ani zp, Jen odvadí na FÚ za něj daň 15 nebo 20%. kdybych ho potřebovala celý měsíc, tak tuto dohodu musím každý měsíc psát novou na jinou práci nesmí to být na jednu věc???Musí dodržet 100 hod za kalendářní rok, to je mně jasné.Doufám, že je to srozumitelné.Jde mi o to ze nechci nikoho zaměstnávat na HPP.Tak bych byla ráda kdyby ste mi mohli poradit co pro mně bude lepsí.Děkujiii!!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2006 10:55

      AF (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o pracovní činnosti????
      Toto, co popisujete je ale DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE!!
      Jinak se to tu řeší několikrát denně, dejte si vyhledávač a myslím, že se dovíte všechno.

    • 31. 5. 2006 11:45

      Radka (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o pracovní činnosti????
      Prohledala jsem si to a nikde neni o tom psany jak a kolik si muze vydelat clovek z UP.myslela jsem ze mi nekdo poradi.

    • 31. 5. 2006 11:53

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o pracovní činnosti????
      Do 20 hodin týdně a do poloviny minimální mzdy. Před uzavřením smlouvy musí nahlásit na ÚP a každý měsíc dokládat, kolik dostal vyplaceno. U DPČ se platí ZP a SP pouze z dosaženého výdělku, nedoplácí si do minimálního vyměřovacího základu. U DPP se neplatí ZP ani SP, pouze daň. V obou případech může podepsat prohlášení a daníte ho 12 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).