Hlavní navigace

Zánik smlouvy

  • (neregistrovaný)

    5. 6. 2006 21:49

    Prosím o radu. Zemžel mi otec, která měl s Eurotelem uzavřenou smlouvu na 24 měsíců. Měl pochopitelně smlouvy i s jinými firmami, které smlouvy po předložení úmrtního listu naprosto bez problémů vypověděly. Eurotel to však odmítá a požaduje plnění i nadále s tím, že podle odst. 11.6. všeobecných podmínek otec porušil smlouvu - tedy si dovolil zemřít.
    Může mi někdo poradit, zda má na toto jednání Eurotel právo?
    Děkuji
    Zuzana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2006 23:38

      ivo (neregistrovaný)

      Re: Zánik smlouvy
      Osobně si myslím, že smlouva končí dnem úmrtí,ale doufám, že z toho telefonu nikdo nevolal po době úmrtí to by asi bylo trošku komplikované.

    • 6. 6. 2006 0:14

      business.center.cz (neregistrovaný)

      Re: Zánik smlouvy
      Ono to není tak jednoduché...
      Závazky jsou totiž součástí dědického řízení stejně jako pohledávky a majetek. U Eurotelu Vám to přijde divné, nicméně kdyby měl otec hypotéku, asi by Vám už tak divné nepřišlo, že se musí splatit a banka úmrtím dluh neodpustí. Bohužel i v tak malém měřítku je to obdobné a Eurotel má právo na vypořádání smluvního závazku.

      Robert Haken

    • 6. 6. 2006 7:14

      graver (neregistrovaný)

      Re: Zánik smlouvy
      Jen doplnění: smlouva je zřejmě uzavřena dle občanského práva. Zde je výslovně stanoveno (§579/1), že smrtí dlužníka závazek nezaniká (nejde zjevně o závazek, který může být splněn pouze osobně dlužníkem). Závazek bude tedy předmětem dědického řízení a můžete ho odmítnout pouze tak, že se vzdáte veškerého obsahu dědictví.

    • 6. 6. 2006 12:38

      zuzana (neregistrovaný)

      Re: Zánik smlouvy
      Děkuji, teď je mi to jasné, s tím přirovnáním k té hypotéce jste mi velmi pomohl.
      Zuzana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).