Hlavní navigace

Přepis s.r.o.

 • 62.84.142.---

  25. 6. 2015 10:41

  Přeji vám všem hezký den,

  můj otec má s.r.o. se sídlem v Praze, ale oba bydlíme u České Lípy. Chce ho na mě přepsat, protože s.r.o. nevyužívá a já s ním mám jiné plány. Ať jsem zavolala na jakýkoliv úřad, nikdo nebyl schopen mi odpovědět na mou celkem jednoduchou otázku - jaké dokumenty k tomu potřebuji a kam s nimi mám jít. Kvůli stěhování nemůžeme najít dokumentaci o vzniku s.r.o. atd., ovšem vše je zapsáno v rejstříku, proto se ptám, co přesně potřebuji.

  Na internetu je všude samé asi, nejspíš, tak prosím o pomoc někoho, kdo opravdu VÍ.

  Budu moc vděčná za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 6. 2015 8:55

   Petr Šinagl - AAC&S (neregistrovaný) 62.201.23.---

   Na to co popisujete potřebujete učinit dva právní úkony:

   1) převod obchodního podílu z otce na Vás - smlouvu si můžete sepsat sami, podpisy pod ní musí být úředně ověřeny - ovšem při tvorbě  konkrétního obsahu smlouvy pozor na daně - nešikovná formulace se může prodražit, šikovná v budoucnu naopak peníze ušetřit)

   2) změna společenské smlouvy kterou změníte sídlo firmy a případně i předmět činnosti či další záležitosti - toto musí mít formu notářského zápisu, tedy se stačí obrátit se na kteréhokoli notáře dle Vašeho výběru (předem je potřeba mít promyšleno, co vlastně a co všechno chcete změnit, neb každá zapomenutá změna později znamená další notářský zápis zase za tytéž peníze).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).