Re: PP na dobu určitou
Nedal by se problém vyřešit tak, že pracovní poměr se opravdu ukončí se všemi úkony, které s tím souvisejí, ale uzavře se pracovní poměr nový od 1.8.2006 za stejných podmínek, jen bych asi poněkud modifikovala pracovní náplň - pracovní zařazení, aby to nebylo úplně stejné. Papírově by se zákonu vyhovělo.
Re: PP na dobu určitou
Bohužel nevyhovělo, protože mezi ukončením a novým nástupem by musela být aspoň půl roku přetržka, jinak se do té dvouleté doby započítává i ten předchozí poměr na dobu určitou. Ono nezáleží na druhu práce, ale prostě jen na pracovním poměru na dobu určitou. A zákon nebere ohled na to, že by s tím sám zaměstnanec souhlasil. Prostě maximálně 2 roky a dost.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
7. 6. 2006 9:36
Dobrý den,prosím o radu: Zaměstnanec má smlouvu na dobu určitou od 1.8.2004 do 31.7.2005 a pak prodlouženou do 31.7.2006. Chtěli bychom smlouvu prodloužit opět na rok, ale dle zákona (kde lze prodlužovat smlouvu max 2 roky) to nelze. Kdyby ale zaměstnanec sám zažádal o prodloužení smlouvy určité opět na 1 rok? Dalo by se to tak udělat? Děkuji za odpovědi