Hlavní navigace

Prodej vlastních výrobků

 • (neregistrovaný)

  30. 6. 2015 23:58

  Prodej vlastních výrobků - šití oděvů a doplňků a zakázkové šití oděvů - následný prodej na e-shopu

  Dobrý den,

  prosím Vás o radu, jak prodávat vlastní rukodělné výrobky z textilu na e-shopu?
  Samozřejmostí je ŽL, látky jsou zakoupené v obchodech v ČR, u výrobků informace o složení, údržbě, ale je možné si jen tak vložit hotový (ušitý) produkt na e-shop? Co je potřeba?
  Převedu-li si to na švadleny a šití na zakázku, řekla bych si že nic, ale bojím se, že to tak jednoduché není.  Nebo je to možné např. jen v podobě uvedení vzoru např. sukně na e-shopu a podle daného vzoru šít na zakázku pro konkrétní objednávku? 
  Omlouvám se za takto kostrbatě napsaný dotaz.

  Děkuji Vám.
  Veronika

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 7. 2015 13:37

   petr.cizek2 (neregistrovaný)

   Dobrý den,

   pro výrobu a prodej rukodělných textilních výrobků je z hlediska živnostenských předpisů nutné živnostenské oprávnění v oboru "Výroba textilií, textilních výrobků, oděvů a oděvních doplňků". Jedná se o živnost volnou, pro jejíž udělení není nutné prokázání žádné zvláštní kvalifikace. Živnost vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online na www.ZalozFirmu.cz.

   Textilie je nutné označit způsobem, který stanoví vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 92/1999 Sb. Součástí tohoto předpisu je i seznam textilií, které povinnému označování nepodléhají.

   Dále je nutné splnit obecné povinnosti stanovené zákonem na ochranu spotřebitele, tj. poskytnout zejména informace o vlastnostech a rizicích výrobku, složení materiálu apod. Tyto povinnosti lze řešit např. připojením příslušného návodu.

   Pokud budou výrobky prodávány přes e-shop, je nutné splnit i podmínky stanovené pro prodej zboží na dálku zahrnující zejména:

   - informační povinnosti vůči zákazníkovi - informaci o jménu prodávajícího, název a hlavní charakteristiky zboží, cenu a způsob jejího zaplacení, náklady na dodání zboží, poučení o právu odstoupit od smlouvy a informaci o záruce a způsobu uplatnění reklamace.

   - prohlášení o zpracování osobních údajů včetně registrace na Úřadu pro ochranu osobních údajů

   - zveřejnit obchodní podmínky a reklamační řád.

   S pozdravem

   Petr Čížek
   www.ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).