Hlavní navigace

Prosím o radu - zahr. cesta - záloha...

  • (neregistrovaný) 217.112.165.---

    12. 6. 2006 18:04

    Prosím o radu.


    1.Jedná se mě o zálohu na zahr. prac. cestu. Zaměstnanec odjel na několik dní na služební cestu. Abychom nemuseli vést pokladnu v cizí měně, tak ředitel rozhodl, že se zaměstnanci vyplatí záloha v české měně. V zákoně o cestovních náhradách jsem se dočetla, že pokud se poskytne záloha v hotovosti přímo v Kč a jednalo by se o zahraniční pracovní cestu, jednalo by se o porušení par. 21.
    Chtěla jsem se zeptat, zda stačí když zaměstnanec potvrdí, že souhlasí s vyplacením zálohy v kč?

    2. Často vysíláme zaměstnance na služební cestu na Slovensko, jedná se jen o služební cestu tak max do 5 hodin. Zálohu nevyplácíme, protože zaměsntanec tam nemá žádné výlohy, pak vyplácíme pouze stravné. Lze do směrnic napsat tuto vyjimku a nebo se musí vždy vyplatit i v této situaci ve Slovenské měně, zdá se mě to divné, abych vždy rozměnila měnu na SKK na 115 Sk....atd...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 6. 2006 20:02

      Ilona (neregistrovaný) 62.245.75.---

      Re: Prosím o radu - zahr. cesta - záloha
      >Prosím o radu.
      >
      >
      >1.Jedná se mě o zálohu na zahr. prac. cestu.
      >Zaměstnanec odjel na několik dní na služební cestu. Abychom
      >nemuseli vést pokladnu v cizí měně, tak ředitel rozhodl,
      >že se zaměstnanci vyplatí záloha v české měně. V
      >zákoně o cestovních náhradách jsem se dočetla, že pokud se
      >poskytne záloha v hotovosti přímo v Kč a jednalo by se
      >o zahraniční pracovní cestu, jednalo by se o porušení
      >par. 21.
      >Chtěla jsem se zeptat, zda stačí když zaměstnanec
      >potvrdí, že souhlasí s vyplacením zálohy v kč?
      *****
      v § 21 je i toto ustanoveni - "Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí zálohy na stravné v cizí měně i v jiné měně než stanovené vyhláškou Ministerstva financí (§ 12 odst. 2) pro příslušný stát, pokud je k této měně Českou národní bankou vyhlašován kurz devizového trhu nebo přepočítací poměr." .... to dle meho nevylucuje poskytnout zalohu v Kc - samozrejme podepsanym souhlasem zamestnance nic nezkazite ;)
      >
      >2. Často vysíláme zaměstnance na služební cestu na
      >Slovensko, jedná se jen o služební cestu tak max do 5
      >hodin. Zálohu nevyplácíme, protože zaměsntanec tam nemá
      >žádné výlohy, pak vyplácíme pouze stravné. Lze do
      >směrnic napsat tuto vyjimku a nebo se musí vždy vyplatit i
      >v této situaci ve Slovenské měně, zdá se mě to divné,
      >abych vždy rozměnila měnu na SKK na 115 Sk....atd...
      ***
      zaloha neni povinna a po SC se stravne proplaci vzdy v ceske mene, takze tady bych taky nevidela problem (opet samozrejme smernici nic nezkazite ;). V techto pripadech piseme na CP vetu " Dne ..... byla stanovena max. castka na tuto SC max........ (castka je stanovena tak, abyste se tam se vsemi vydaji vesla ;) - a z tohoto dne (ktery predchazi nastupu na SC) prepocitavam cestak

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).