Hlavní navigace

Prosím spěchá - exekuční příkaz OSSZ!!!

 • (neregistrovaný) 85.160.244.---

  13. 6. 2006 14:55

  Dobrý den,

  měla bych dotaz. Zaměstnanci srážíme už 2 měsíce nepřednostní pohledávku a minulý týden k tomu ještě přišel exekuční příkaz z OSSZ - přednostní pohledávka. Výpočet znám, po odečtení všech nezabavitelných částek vyjde částka, kterou vydělím 3.
  1/3 předností, 2/3 nepřednostní a 3/3 nelze srazit. Já si teď nejsem jistá, mám srazit na přednostní tu 1/3 a na nepřednostní tu 2/3 nebo jen na tu přednostní 1 i 2/3 a na nepřednostní vůbec nic.

  Děkuji všem za odpovědi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 6. 2006 15:28

   Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

   Re: Prosím spěchá - exekuční příkaz OSSZ
   99/1963 Sb, §280

   (1) Jsou-li srážky ze mzdy prováděny k vydobytí několika pohledávek, uspokojí se jednotlivé pohledávky z první třetiny zbytku čisté mzdy podle svého pořadí bez ohledu na to, zda jde o přednostní pohledávky nebo o pohledávky ostatní.
   (2) Dochází-li podle § 279 odst. 1 ke srážkám z druhé třetiny zbytku čisté mzdy, uspokojí se z ní bez zřetele na pořadí nejprve pohledávky výživného a teprve pak podle pořadí (odstavec 3) ostatní přednostní pohledávky. Nepostačí-li částka sražená z druhé třetiny k uspokojení všech pohledávek výživného, uspokojí se nejprve běžné výživné všech oprávněných a pak teprve nedoplatky za dřívější dobu, a to podle poměru běžného výživného. Nebylo-li by však částkou sraženou z druhé třetiny kryto ani běžné výživné všech oprávněných, rozdělí se mezi ně částka sražená z druhé třetiny poměrně podle výše běžného výživného bez ohledu na výši nedoplatků.
   (3) Pořadí pohledávek se řídí dnem, kdy bylo plátci mzdy doručeno nařízení výkonu rozhodnutí. Bylo-li mu doručeno téhož dne nařízení výkonu rozhodnutí pro několik pohledávek, mají tyto pohledávky stejné pořadí; nestačí-li částka na ně připadající k jejich plnému uspokojení, uspokojí se poměrně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).