Hlavní navigace

PŘEVOD DOVOLENÉ NA JINOU FIRMU

  • (neregistrovaný) 83.208.97.---

    14. 6. 2006 6:23

    Končím pracovní poměr v jedné firmě a zajímalo by mě, lze-li převést nevyčerpanu dovolenou na nového zaměstnavatele? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 6. 2006 7:17

      Hana (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: PŘEVOD DOVOLENÉ NA JINOU FIRMU
      Koukněte na §110a zákoníku práce. Ale podle mého názoru záleží na velikosti firmy, protože jestli je to nějaká malá firmička tak si s tím život nebude chtít komplikovat a raději vám to proplatí. Než to řešit s vaším novým zaměstnavatelem a měli by řešit vyplacenou náhradu mezi sebou.

    • 14. 6. 2006 8:00

      Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

      Re: PŘEVOD DOVOLENÉ NA JINOU FIRMU
      Ano jde to, záleží na dohodě obou zaměstnavatelů. U druhého si dovolenou vyberete a on vystaví fa na refundaci náhrady (náhrada za dovolenou + odvody zaměstnavatele ZP a SP).

    • 14. 6. 2006 14:01

      Alice (neregistrovaný) 195.113.198.---

      Re: PŘEVOD DOVOLENÉ NA JINOU FIRMU
      Většinou se na tom zaměstnavatelé nedohodnou. Je s těmi převody a refundacemi práce. U nás se to řešilo tak, že se zůstatek dovolené proplatil a nový zaměstnavatel povolil neplacené volno.

    • 15. 6. 2006 10:09

      Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

      Re: PŘEVOD DOVOLENÉ NA JINOU FIRMU
      Ale potom si musí sám zaplatit ZP za neplacené volno, proč by to dělal?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).