Hlavní navigace

Pronájem nemovitosti

  • (neregistrovaný) 82.99.161.---

    28. 7. 2015 12:48

    Dobrý den, pronajímám byt /OV fyzickým osobám. Naše účetní ve firmě si myslí, že nemusím uvádět příjem do daného příznání. Je tomu tak?děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 7. 2015 14:29

      Tomáš Prokop (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Můj příjem je 14.000, z pronájmu 6.500. Dle ní platí cca 2 roky, že daň bych musela platit pouze v případě, že bych byt pronajímala nějakému podnikatelskému subjektu/firmě. Nikde nemohu najít jak to tedy je.

    • 28. 7. 2015 20:13

      Rop

      Jenom se zeptejte, zda si neplete DPH s daní z příjmů?

      Jinak pokud se bavíme o měsíčních částkách, tak rozhodně se tento příjem bude uvádět v daňovém přiznání a pravděpodobně z něj bude kladný základ daně.

    • 29. 7. 2015 10:56

      Nicol (neregistrovaný) 93.93.33.---

      Přesně tak. Daníte podle §9 zákona o dani z příjmů. Ale můžete si samozřejmě uplatnit související výdaje. Buď ve skutečné výši nebo paušálně ve výši 30% z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).