Hlavní navigace

Příděl do RF a.s.- ???

  • (neregistrovaný) 85.71.155.---

    15. 6. 2006 15:23

    Prosím, v jaké výši je příděl do RF a.s.??? předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2006 11:23

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Příděl do RF a.s.- ???
      § 217 Obchodního zákoníku

      Společnost je povinna vytvořit rezervní fond z čistého zisku vykázaného v řádné účetní závěrce za rok, v němž poprvé čistý zisk vytvoří, a to ve výši nejméně 20 % z čistého zisku, avšak ne více než 10 % z hodnoty základního kapitálu. Tento fond se ročně doplňuje o částku určenou stanovami, nejméně však 5 % z čistého zisku, až do dosažení výše rezervního fondu určené ve stanovách, nejméně však do výše 20 % základního kapitálu. To neplatí, jestliže rezervní fond již vytvořila příplatky nad emisní kurs akcií. Takto vytvořený rezervní fond do výše 20 % základního kapitálu lze použít pouze k úhradě ztráty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).