Hlavní navigace

Zapůjčení auta pro služební cestu

  • (neregistrovaný) 83.208.109.---

    16. 6. 2006 7:58

    Dobrý den.
    Zaměstnanec pojede na služební cestu vozem své matky, která má ale své auto pořízené na dosud neukončený leasing.
    1) firma zřídí interní směrnici pro možnost použití zapůjčeného auta pro služební účely
    2) zam. sepíše s matkou (?) smlouvu o výpůjčce dle obč. zákona § 659 (bezplatně) + doplní souhlas s použitím vozu pro služební účely
    3) k CP připojíme fotokopii velkého TP (kde je majitel leasingovka, provozovatel matka) a vypočítáme běžným způsobem - spotřeba PH + 3,80 Kč
    Je tento postup správný? Podobný případ se tu již řešil, ale zapůjčené auto nebylo na leasing.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2006 8:32

      Jana (neregistrovaný) 194.149.100.---

      Re: zapůjčení auta pro služební cestu
      postup máte správný

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).