Hlavní navigace

Odchod do důchodu

 • (neregistrovaný) 109.105.39.---

  18. 8. 2015 19:36

  nšco tu není dobře. lidé, kteří se opotřebí těžkou prací  si důchodu dlouho užívat nebudou  a přesto právě oni dávají peníze do státní pokladny. a potom jsou tu úředníci a ostatní, kteří z kasy pouze berou a chtějí pracovat i do  70 let . to ale bude právě tomuto systému z kasy peníze ubývat. takže by měli všichni skončit třeba v 60 letech. jestli chcete dělat déle, tak bez důchodu.  ::)

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 8. 2015 10:58

   mišák (neregistrovaný) 193.86.114.---

   Vaše slova trošku zavání .
   Myslím si, že je každého věc ,zda chce pracovat, nebo ne. Jediné co bych upravil je u státních zaměstnanců./(Odchod bez pardonu/
   Jestliže chci podnikat v důchodu , nebo je se mnou zaměstnavatel spokojen a chce mě dál zaměstnávat....jsem dobrý a to je skvělé,a platím ZP,SP a daně  jako ostatní, proč bych musel přestat pracovat?
   Pro spoustu lidí zůstat doma = jsem zbytečný, nepotřebný.
   To , jestli někdo "dřel", pracoval manuálně a je "opotřebovaný" bylo zase jen jeho rozhodnutí - do důchodového věku  dochází stále lidé, kteří byli "mladí" v době komunismu, kdy měl téměř každý možnost vystudovat při zaměstnání nějakou školu a stát se např. mistrem ap.
   Moje maminka /ještě za komunistů/ pracovala jako kuchařka ve školní jídelně , žádná lehká práce a přes to pracovala o 2 roky déle. Záleží na úhlu pohledu.
   A k otázce financí - celý život si platili nějaké důchodové pojištění a kdo z nás ví jak dlouho tady bude. Proč by si nečerpal z tohoto pojištění částku která mu náleží.

  • 24. 8. 2015 12:18

   ivzez

   Podle mne je potřeba se na (nejen) tuto otázku dívat z více úhlů.
   Důchodci s nízkým důchodem, kteří by bez přivýdělku nevystačili, by byli závislí na státní sociální podpoře
   a na pomoci v hmotné nouzi. Přivýdělek jim umožňuje slušný život, aniž by "viseli na dávkách".
   Důchodcům s ID I. či II. stupně se doba požívání ID nezapočte do doby důchodového pojištění, pokud při pobírání ID nepracují…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).