Hlavní navigace

Tarifní třída pro podnikatelskou sféru

• (neregistrovaný) 213.29.68.---

22. 6. 2006 13:02

Máme mzdovou účetní,která má 10let praxe ve vedení kompletního
    účetnictví,má maturitu a měsíční základ 14000,-Kč.Je to přípustné
    pro podnikatelskou sféru.Nevím jak jsou jednotlivé třídy pro podnikatelskou sféru ohodnoceny?
    Děkuji za názor

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2006 13:29

Jana (neregistrovaný) 194.145.181.---

Re: Tarifní třída pro podnikatelskou sfé
      Můžete jí dát mzdu, jakou chcete,ale musíte dodržet minimální mzdu pro jednotlivé třídy:
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/tarify/priloha1.aspx
      taky nesmí docházet k znevýhodňování zaměstnanců-viz.zákon 1/1992 Sb.§4 tzn. za stejnou práci stejná mzda.

• 22. 6. 2006 13:47

DITA (neregistrovaný) 80.82.146.---

a když ke znevýhodňování zaměstnanců dochází? Stejná práce, jiné místo výkonu, např. Ostrava, Brno, jiná mzda. Rozdíl i 50%.

• 22. 6. 2006 13:51

Jana (neregistrovaný) 194.145.181.---

Zkuste pročíst §4 zák.1/1992, já z toho chápu, že když dokážete, že je jeden schopnější a odborněji způsobilejší, může dostat vyšší plat, ale mělo by to rozmězí být dané v nějaké vnitřní směrnici. Nemám s tím zkušenosti-třeba jak na to nahlíží inspektorát práce.

• 22. 6. 2006 14:39

DITA (neregistrovaný) 80.82.146.---

paní Janě
      zas tak mně to "nebolí", jen že se s tím u některých klientů setkávám překvapivě často. Asistentka, rok v prac.poměru - nižší plat, nová asistentka, po škole, výkon práce v "lukrativnějším městě" - tudíž až dvojnásobný plat. Zdůvodnění - holka z takového města by za tak malý peníz tu práci nedělala. Takže nic co bych potřebovala nutně řešit, jen jsem si neodpustila poznámku jak to někde funguje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).