Hlavní navigace

Nedokončená výroba a zálohy

 • (neregistrovaný) 213.226.234.---

  23. 6. 2006 17:43

  Dobrý den, kde bych našla vysvětlení pojmu nedokončená výroba a zálohy daňové a nedaňové děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 6. 2006 18:21

   emil (neregistrovaný) 88.100.153.---

   Re: nedokončená výroba a zálohy
   Účtová osnova a postupy účtování příl. č. 2
   (3) Nedokončená výroba jsou produkty, které již prošly jedním nebo několika výrobními stupni a nejsou již materiálem, ale také ne ještě hotovým výrobkem. Pod pojem nedokončená výroba se zahrnují rovněž nedokončené výkony jiných činností, kde nevznikají hmotné produkty.
   (4) Polotovary vlastní výroby jsou odděleně evidované produkty, které ještě neprošly všechny výrobní stupně a musí být proto dokončeny nebo zkompletovány do hotových výrobků v dalším výrobním procesu účetní jednotky.
   (5) Výrobky jsou předměty vlastní výroby určené k prodeji mimo účetní jednotku, popř. ke spotřebě uvnitř účetní jednotky.
   ((abych nevypadal moc chytře: na této stránce vpravo v rohu je volné místo a pod tím "vyhledej". Napište tam "nedokončená výroba" (bez uvozovek) a objeví se několik předpisů)).

   Pokud jde o zálohy daňové a nedaňové: Daňovou zálohou se rozumí záloha na zdanitelné plnění, kde bude fakturováno plnění a DPH. Nedaňovou zálohou je příjem nebo úhrada částek, které nesouvisí se zdanitelným plněním - čásstečné placení penále, záloha na kauci, záloha na osvobozené plnění apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).