Hlavní navigace

Plátce DPH

  • (neregistrovaný) 193.179.143.---

    26. 6. 2006 16:07

    Prosím vás, kdy má povinnost podnikatel přejít ze čtvrtletního placení DPH na měsíční? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 6. 2006 16:35

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Plátce DPH
      § 99 Zdaňovací období
      (1) Zdaňovacím obdobím je kalendářní čtvrtletí, pokud obrat plátce za předcházející kalendářní rok nedosáhl 10 000 000 Kč.
      (2) Pokud obrat plátce za předcházející kalendářní rok dosáhl 10 000 000 Kč, je zdaňovacím obdobím kalendářní měsíc.
      (3) Plátce, jehož obrat za předcházející kalendářní rok dosáhl 2 000 000 Kč, je oprávněn si zvolit za zdaňovací období kalendářní měsíc a tuto změnu oznámí správci daně. Osoba povinná k dani, která podává přihlášku k registraci, si může zvolit za zdaňovací období kalendářní měsíc, pokud v předcházejícím kalendářním roce dosáhla výše uvedeného obratu a tuto skutečnost uvede do přihlášky k registraci.

    • 27. 6. 2006 12:06

      DITA (neregistrovaný) 80.82.146.---

      Re: Plátce DPH
      Dosáhne-li obrat za předcházející kalendářní rok 10 mil. jste povinnen přejít z čtvrtletního období na měsíční, a to k 1.1. následujícího roku. Tzn. obrat roku 2006 10mil. a více, od 1.1.2007 plátce s měsíčním zdaňovacím obdobím. Finančnímu úřadu změnu pouze písemně oznámíte. Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).