Hlavní navigace

Knaha jízd

• (neregistrovaný) 82.100.11.---

30. 6. 2006 10:41

FU požaduje, ke knize jízd, kde je vždy uveden datum, počet km,
    jízda odkud -kam i účel jízdy, navíc souhlasí s nákupem benzínu,
    doložit ještě nějaké další doklady o uskutečněné cestě, má na to právo ?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 6. 2006 11:05

Jarda (neregistrovaný) 213.246.76.---

Re: knaha jízd
      Vlastní zkušenost nemám, ale slyšel jsem, že někdy požadují prokázat, že se jednalo skutečně o služ.jízdu, např. pokud jedu pro zboží tak mít doklad o nákupu zboží, pokud se jedná o obch. jednání tak třeba zápis z jednání apod.

• 30. 6. 2006 11:12

Karel (neregistrovaný) 62.245.71.---

Ano ucel cesty tam musite mit, napr. se jim nelibi, kdyz tam mate u vsech jizd : "sluzebni jizda"

mam to clenene na : sluzebni jizda s fakturou, jizda k odberateli, jizda k dodavateli, nakup kancl. zbozi, odvoz faktur, jednani, jednani v bance, jednani na uradech, apod.

• 30. 6. 2006 11:50

Jana (neregistrovaný) 213.226.248.---

Loňská zkušenost od firmy známého - museli dokládat všechny cesty že jsou služební!!!!

• 3. 7. 2006 7:26

mmm (neregistrovaný) 213.210.175.---

ano manžel má teď kontrolu fú - chtějí doložit,že vůbec cesta byla a byla služební - zápisem z jednání - podepsaným navštíveného - navíc mu chtějí škrtnout amortizaci auta 3,80 za km proto,že auto je napsáno na mne jako manželku - to prý bude určitě tak,že jezdím já a ne on - jako kontrolovaný subjekt má dokázat,že tomu tak není...prostě neskutečné...ale nákup benzínu mu v nákladech nechají - takže tady zase uznávají,že jízda byla...jejich výklad je opravdu neskutečný..

• 3. 7. 2006 14:11

1234 (neregistrovaný) 81.19.10.---

ruku na srdce, opravdu všechny uvedené jízdy byly ryze služební? :-))))
      ale jinak, pokud to je přesně tak, jak píšete (nechápu ten nákup benzínu, když používáte paušál???) tak z toho lehce vybruslíte. prokázali vám nějakou jízdu, kterou jste zapsali jako služební a doložili - prohlášením, paragonem, zápisem apod....že se neuskutečnila? pokud ano, musíte dokazovat vy. pokud ne, trvejte na svém. dali vám výzvu podle §31/§16? co jste na ni odpověděli?který to je prosím fú (aspoň fř)

• 3. 7. 2006 20:58

mmm (neregistrovaný) 212.90.242.---

auto jsme koupili na mne,protože bylo lehčí si potvrdit výdělek u zaměstnavatele - jsem zaměstnanec než dokládat daňová potvrzení - manžel si bere auto vždy na delší služební cesty - partner má sídlo v Praze - obchodní jednání jsou vždy u něj - jedná se o nadnárodní společnost - ti vám do provozovny nedojedou a musíte k nim,pokud máte zájem o obchod - já si žádné jízdy nikdy neúčtuji souběžně u sebe v zaměstnání - ale dokazovat musí kontrolovaný, oni jen vyjádřili pochybnosti a kontrolovaný je má odstranit - jinak je to specialita Moravskoslezského kraje - ...

• 4. 7. 2006 9:04

mmm (neregistrovaný) 213.210.175.---

ale nemusí - dávali to celou dobu kontroly jasně najevo -
      vždyť každá kontrola z fú je zaměřena na to, že určitě podvádíte, protože oni to ví....první kontrola z fú při podání hlášenky DPH s tím,že nám měli vracet nadměrný odpočet - jen to záhlaví - Výzva k odstranění pochybností atd....to je postaveno na tom,že vám nenapíší jaké mají pochybnosti, zda jste někde neudělal chybu, která ty pochybnosti vyvolala - ne, nakonec se dozvíte,že máte nadměrný odpočet a oni musí zkontrolovat,zda máte vše v pořádku - takže jakákoliv presumpce neviny v tomto případě neplatí ...podnikatelé lžou a kradou a šidí stát - to je v podvědomí nejen veřejnosti ale i pracovníků fú....ale abych nebyla tak přísná,kontrola se prováděla i z oblasti DPH - manžel vyváží - příjemná paní,která nebyla tak odměřená - vše v pořádku - takže byla i usměvavá...jo co by obyčejný podnikatel vlastně chtěl,když ta kontrola byla na udání.....malý český člověk zase zabodoval...a oni pořád nic nemohli najít,tak mu zůstaly ty jízdy - tam se to špatně obhajuje - ale logiku to nemá - vžyť já když budu s někým obchodovat dlouhodobě, tak si klidně s ním domluvím (a když řeknu,že to vyžaduje fú tak pochopení je i z druhé strany okamžité) a budu mít vzorné zápisy z každé prac.cesty...a znamená to,že byla skutečně? neznamená...protože papír snese vše...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).