Hlavní navigace

Den zdanitelného plnění

  • (neregistrovaný) 83.208.144.---

    6. 7. 2006 19:56

    Den vystavení faktury musí být:
    1) později než je den zdanitelného plnění
    2) stejný jako den zdanitelného plnění
    Platí to ještě nebo došlo ke změně?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 7. 2006 21:53

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Den zdanitelného plnění
      § 26 Vystavování daňových dokladů
      (1) Plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, je povinen na vyžádání za každé zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně pro osobu povinnou k dani nebo právnickou osobu, která není založena nebo zřízena za účelem podnikání, vystavit daňový doklad, a to nejpozději do 15 dnů ode dne uskutečnění zdanitelného plnění nebo plnění osvobozeného od daně s nárokem na odpočet daně a do 15 dnů ode dne přijetí platby, pokud k přijetí platby došlo před uskutečněním zdanitelného plnění a plátci vznikla k datu přijetí platby povinnost přiznat daň na výstupu; pokud plátci nevznikla povinnost přiznat daň při přijetí platby před uskutečněním plnění, daňový doklad při přijetí platby nesmí vystavit. Údaje o dani a základu daně se na daňových dokladech uvádějí v české měně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).