Hlavní navigace

Ocenění zásob

  • (neregistrovaný) 213.191.111.---

    14. 7. 2006 15:43

    Počítá se při ocenění zásob do pořizovací ceny i platba za bankovní transfer do zahraničí (250 Kč) za úhradu faktury či dopravy? Možná primitivní otázka, ale napadlo mě to.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2006 22:12

      Emil (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: Ocenění zásob
      +§ 49 Vymezení nákladů souvisejících s pořízením zásob
      (K § 4 odst. 8 zákona)
      (1) Součástí pořizovací ceny zásob jsou též náklady související s jejich pořízením, zejména přeprava, provize, clo a pojistné. Součástí pořizovací ceny zásob nejsou zejména úroky z úvěrů a půjček poskytnutých na jejich pořízení. Z vnitropodnikových služeb souvisejících s pořizováním zásob nákupem a se zpracováním zásob se do pořizovací ceny zahrnuje pouze přepravné a vlastní náklady na zpracování materiálu.
      (2) Ocenění zásob na skladě bez ohledu na způsob jejich nabytí se zvyšuje o vyúčtovanou cenu za jejich zpracování nebo o vlastní náklady na jejich zpracování.
      (3) V rámci jednoho analytického účtu zásob je nutno používat pouze jeden způsob ocenění.
      (4) Nevyfakturované dodávky se ocení podle uzavřené smlouvy, popřípadě odhadem podle příslušných dokladů, které má účetní jednotka k dispozici.

      Platba za bankovní transfer je náklad účtové skupiny 56x.

    • 14. 7. 2006 23:18

      mira (neregistrovaný) 213.191.111.---

      Ještě jeden dotaz
      Když se naskladňuje zboží z dovozu, DPH se uvádí 0% na příjemce a výdejce v dané sazbě?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).