Hlavní navigace

Bankovky

  • (neregistrovaný) 62.177.93.---

    19. 7. 2006 18:13

    Vyrábím přáníčka na peníze. Na aranžování používám nejčastěji dětské peníze, ale přání se lépe prodávají, je-li v nich naaranžována pravá bankovka. Mohu bankovky kopírovat bez povolení ČNB v případě, že je např. zmenším nebo znehodnotím nějakým výrazným tiskem? Díky za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2006 18:31

      graver (neregistrovaný) 89.102.34.---

      Re: bankovky
      Trestným činem je už pouhé padělání i bez úmyslu použít padělek jako pravou bankovku (§140/1 TrZ). Musíte tedy dbát na to, aby váš produkt byl výrazně a jednoduše odlišitelný od skutečné bankovky. Domnívám se, že změna rozměru a přetisk by mohlo stačit. Toto je ale minimum, co byste měla udělat (uvažoval bych i o perforaci), protože např. k ošizení hracího autmatu stačí i nepříliš zdařilý padělek.

    • 20. 7. 2006 10:47

      právník (neregistrovaný) 193.179.187.---

      Re: bankovky
      Zkuste něco najít na ww.cnb.cz nebo si zavolat přímo na sekci peněžního oběhu nebo jak se jmenují. Problém je ve výkladu - zažil jsem, že vadila i přetištění "pokroucené" část bankovky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).