Hlavní navigace

Prodej auta podnikatel X nepodnikatel

  • (neregistrovaný) 88.102.63.---

    28. 7. 2006 15:02

    Hezký den všem,
    našel by se někdo, kdo by mi poradil s následujícím?
    Podnikatel měl auto na leasing, ten ukončil , auto zahrnul do majetku, poté vyjmul a teď se rozhodl auto prodat jako nepodnikatel. Celá částka za prodané auto půjde do příjmů podle § 10, výdaje nemá žádné, tzn, daň jako hrom!!!
    Co kdyby auto zůstalo v majetku, prodával ho tedy jako podnikatel, tedy příjem podle §7. Výdaje uplatňuje paušálem 50%, může uplkatnit 50% i na příjem z prodeje auta?????
    Je mi jasný, že se zvednou platby na soc. a zdrav. poj.
    Díky moc, J.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 7. 2006 16:32

      Docent (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Prodej auta podnikatel X nepodnikate
      Člověče, proč sháníte někoho, kdo by vám radil, vy můžete radit nám :-)))

    • 28. 7. 2006 20:16

      J. (neregistrovaný) 88.102.63.---

      Re: Prodej auta podnikatel X nepodnikate
      Nejsem si jistá jestli je možné uplatnit 50% výdaje - paušální u prodeje. Tak jaj je to, prosím :-(

    • 28. 7. 2006 20:18

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Prodej auta podnikatel X nepodnikate
      Pokud neukončil podnikání a vykazuje příjmy dle §7, tak samozřejmě ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).