Hlavní navigace

Odstupné při smlouvě na určitou dobu

 • (neregistrovaný) 37.188.131.---

  15. 1. 2016 8:30

  Dobry den, od zari pracuji ve firme na dobu urcitou do konce unora pred nejakou dobou nastala neprijemnost a bojim se ze budu vyhozen pred ukoncenim pracovni smlouvy.Pokud se tak stane mam narok na odstupne? A pokud ano jaka je jeho vyse? Dekuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2016 9:14

   Lada (neregistrovaný) 90.179.215.---

   Jelikož jste tam zaměstnán méně než 1 rok, tak odstupné by mělo činit jednonásobek vašeho průměrného výdělku. Ovšem na odstupné budete mít nárok jen v případě, že s vámi firma rozváže pracovní poměr z důvodu, který zakládá nárok na odstupné (nejčastěji to bývá z organizačních důvodů - tj. když se stane zaměstnanec nepotřebným). Pokud to bude z jiného důvodu (třeba pro porušení pracovní kázně) nebo s vámi rozváže pracovní poměr dohodou, tak na odstupné nárok mít nebudete.

  • 15. 1. 2016 10:00

   Radim K. (neregistrovaný) 37.188.131.---

   No spis mi jako grafikovi rekli udelejto tak a tak a neni to podle jejich predstav a vypada to na ten vyhazov. Takze nevim jestli nesplneni prace se pocita jako poruseni kazne respektive ne nesplneni ale spatne splneni

  • 15. 1. 2016 12:28

   Lada (neregistrovaný) 90.179.215.---

   Pokud to děláte opakovaně, tak by se to myslím dalo považovat za porušení kázně. Jednorázově asi ne, leda snad kdyby to byl nějaký megaprůser. Ale ohodnocování co je a co není porušení pracovní kázně a jak moc závažné, je dost individuální a každý na to může mít jiný názor.

   Už je ale polovička ledna a píšete, že máte smlouvu na dobu určitou do konce února, tj. už zbývá jen 1,5 měsíce. Já na jejich místě bych to s vámi do konce doby sjednané ve smlouvě nějak překlepala (je to nejjednodušší z hlediska papírování a všelijakého dohadování), to byste musel být opravdu hodně levý, abych uvažovala o jiném řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).