Hlavní navigace

Podmínky pro podnikání z domova

 • (neregistrovaný) 185.61.84.---

  18. 1. 2016 23:48

  Dobrý den,
  můžete mi prosím někdo poradit, když chci mít živnost volnou a pracovat doma (konkrétně si zařídit dílnu a pracovat sama bez zaměstnanců) , musím také řešit hygienu, hasiče, rozhlasové poplatky aj.? A další věc, pokud nechci zaměstnance, tak se mi automaticky maže možnost na dotaci od ÚP,je to tak?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 1. 2016 20:10

   Jaroslava (neregistrovaný) 78.45.68.---

   Dobrý den,
   nejsem odborník tak to berte jen jako radu.
   Dotaci od úp na zapracování nového zaměstnance dostanete pouze pokud příjimete nového zaměstnance (sama na sebe ne), pokud chcete využít dotaci na start podnikání, měla by jste být na úp nějakou dobu vedena (je to ruzné podle věku a regionu) a i tak jí nemáte jistou. Navíc, částka je ve skutečnosti často o hodně nižší než potřebujete. Podnikat můžete pouze v místě které je k tomu schválené (tedy rekolaudace k určitému druhu podnikání, hasiči, hygiena ano) rozhlasové poplatky u toho si nejsem jistá, myslím že pokud jste jediná v místnosti a veřejnost k Vám nechodí platit nemusite ale na 100% to nevím.
   Držím palce at se Vám v podnikání daří

  • 26. 1. 2016 7:40

   MonikaSh

   Poplatek za rádio (popř. i TV "zobrazovadlo") platit musíte jako podnikatelský subjekt.
   Provozovna musí být zkolaudovaná, takže hasiči, hygiena, inspektorát bezpečnosti práce a j. se budou vyjadřovat ke stavebnímu řízení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).