Hlavní navigace

Přiznání k DPFO za rok 2015

 • (neregistrovaný) 178.255.168.---

  10. 2. 2016 14:35

  Dobrý den,
  vyplňujeme Přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2015, za člověka, který měl mimo příjmů z hlavního zaměstnání souběžně ještě příjmy z Dohod o provedení práce. Růžové prohlášení poplatníka podepsal u zaměstnavatele (u práce na hlavní prac.poměr). Z příjmů z dohod mu byla sražena daň. Dotyčný si chce podat daňové přiznání, aby se mu případně nějaká ta daň vrátila.
  Prosíme o radu při vyplnění 7.ODDÍLU - Placení daně. Do řádku č. 84 se píše suma uhrazených záloh na daň z hlavního zaměstnání, vč. sumy sražených daní z Dohod o provedení práce? Nebo se suma sražených daní z Dohod vyplňuje do jiného řádku zvlášť?
  K této problematice máme ještě jeden dotaz - PŘÍLOHY DAP na poslední straně tiskopisu:
  Ke kolonce s názvem: "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze záv.činnosti a o sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění" za příslušné zdaň. období od všech zaměstnavatelů" - se zahrnují Potvrzení o zdanitelných příjmech z hlavního zaměstnání a také Potvrzení o příjmech z Dohod? Nebo Potvrzení o příjmech z Dohod patří k jiné kolonce?
  Děkujeme předem za odpovědi, pomoc a Vaše názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 2. 2016 10:58

   Lenka Součková (neregistrovaný) 90.180.243.---

   řádek 87a daňového přiznání
   a vzhledem k tomu, že se příjmy s srážkovou daní uvádí s ostatními příjmy na řádek 31, tak je možné tuto kolonku využít při výčtu přílohy, ale já osobně bych použila Jiné...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).