Hlavní navigace

Smlouva s realitní společností

 • (neregistrovaný) 85.13.68.---

  14. 2. 2016 21:30

  Zdravím Vás, potřeboval bych poradit. Mám smlouvu s RK, výhradní, ale s přeškrtnutými dodatky (aby byla jako nevýhradní). Klienti na koupi bytu oslovili kamaráda, který podával inzerát, poté se mu nemohli dovolat tak spojili se s danou RK. Realitní makléř uvedl nepravdivé a neúplné informace klientům a oni s ním již nechtějí být v kontaktu, ale dovolali se nakonec tomu mému kamarádovi ohledně koupě. RK si účtuje vysoké poplatky a nejsem si teď jist, jestli když jim za 3týdny končí smlouva, zda si uplatní právo na provizi, když klient nemovitost viděl ještě před prohlídkou ze strany RK. Ve smlouvě mají, že i po skončení doby trvání si mohou účtovat provizi, pokud klient co byt koupí jim podepíše prohlídkový list.  Jak to prosím Vás je?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 2. 2016 8:43

   Martin (neregistrovaný) 46.135.55.---

   To záleží na tom, jak to máte napsané ve smlouvě. Realitní kancelář samozřejmě nechce přijít o provizi - výdělek ( jako každý jiný ) .
   Je pravda, že většina realitních kanceláří má ujednání o tom, že když se nemovitost realizuje do nějaké doby po ukončení ( cca měsíc  až půl roku ) tak chce provizi. Je to pro to, aby se klienti nedohodli za zády realitní kanceláře.  Takže přesně podle smlouvy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).