Hlavní navigace

Sociálka elektronicky - mzdy

• (neregistrovaný) 85.70.215.---

8. 8. 2006 10:41

Dobrý den všem. Podáváte někdo přehledy sociálce a zdravotním pojišťovnám elektronicky??? Už mne nebaví lítat na poštu, navíc se vytrvale něco ztrácí a správy soc. zabezpečení mne mystifikují :-)), (některé tvrdí, že musím "obrazit" všechny sociálky, které zpracovávám, jiné, že stačí, vyřídím-li EP tiskopisů na vlastní, poté stačí uložit plné moci). Kde mám tedy začít??? Prosím, podělte se někdo o osobní zkušenosti. Díky moc.

P.S. já se nenudím, jen mám čas dělat trochu pořádek :-)))

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 8. 2006 11:03

mmm (neregistrovaný) 213.210.175.---

Re: Sociálka elektronicky - mzdy
      dočetla jsem se,že pokud např.máte internetové bankovnictví KB můžete certifikát použít pro hlášenku pro VZP...zatím jsem nezkoušela ale chystám se taky na to...návštěva pošty mne dnes čeká - již od včerejška se na to psychicky připravuji...

• 8. 8. 2006 11:13

Dana W (neregistrovaný) 85.70.215.---

elektronický podpis mám, takže tenhle problém neřeším :-))

• 8. 8. 2006 12:28

ccb (neregistrovaný) 212.96.172.---

>>>Dobrý den všem. Podáváte někdo přehledy sociálce a
      >>>zdravotním pojišťovnám elektronicky??? Už mne nebaví
      >>>lítat na poštu, navíc se vytrvale něco ztrácí a
      >>>správy
      >>>soc. zabezpečení mne mystifikují :-)), (některé
      >>>tvrdí,
      >>>že
      >>>musím "obrazit" všechny sociálky, které zpracovávám,
      >>>jiné, že stačí, vyřídím-li EP tiskopisů na vlastní,
      >>>poté stačí uložit plné moci). Kde mám tedy začít???
      >>>Prosím, podělte se někdo o osobní zkušenosti. Díky
      >>>moc.
      >>>
      >>>P.S. já se nenudím, jen mám čas dělat trochu pořádek
      >>>:-)))
      >>
      >>dočetla jsem se,že pokud např.máte internetové
      >>bankovnictví KB můžete certifikát použít pro hlášenku
      >>pro
      >>VZP...zatím jsem nezkoušela ale chystám se taky na
      >>to...návštěva pošty mne dnes čeká - již od včerejška
      >>se na
      >>to psychicky připravuji...
      >
      >elektronický podpis mám, takže tenhle problém neřeším

A nešlo by to třeba posílat také faxem? Ten snad mají všechny tyto instituce.
      >:-))

• 8. 8. 2006 15:42

Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

Já podávám elektronicky ELDP, Přihlášky a odhlášky, přehledy zatím ne. Je třeba mít zplnomocnění firem, podpisový certifikát a s tím dojít na OSSZ, dostanete ještě šifrovací certifikát od nich, musíte se složitě registrovat na portálu veřejné správy za sebe a všechny své firmy, ale potom to funguje spolehlivě. ZP- posílám všechny kromě VZP, ty mají společný portál, stačí požádat mailem a poslat plné moci a získáte přístup, stačí opět digitální podpis. VZP vyžaduje komerční certifikát a pokud nemáte od banky ,musíte si koupit svůj, cca 2800 Kč. Tak na to jim kašlu, je to na 1 rok. Ještě jinak funguje podávání daňových přiznání přes EPO MF. Dalo to vše trochu práce, ale nejvíc mi vadí, že to má každý úřad jinak a musím se tím prokousávat, nejsem nejmladší a PC není tak moc můj kamarád.

• 8. 8. 2006 15:58

Dana W (neregistrovaný) 85.70.215.---

To by nevadilo se sociálkou to zařídím. Takže na moji místně příslušnou předpokládám. ZP na potrálu zaregistrované mám, jenomže mi chybí ty nejdůležitější - všeobecná (že by taky zainvestovala, třeba by ušetřila za zaměstnance :-)) a vojenská. Ach jo.

Certifikát mám komerční, mně se vyplatí, protože podávám právě na FÚ a to je fajn. Děkuju za informace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).