Hlavní navigace

Založení e-shopu

 • 193.165.72.---

  18. 2. 2016 14:43

  Dobrý den,
  rád bych založil drobný e-shop s podepsanými fotografiemi úmělců.

  Názorný příklad:
  Koupim od někoho deset fotek, tisk fotek zařídim, nechám ho se na ně podepsat, nahraju je na internet, prodám je, zabalim, odešlu.

  Dočetl jsem se, že nemusím platit daně, jelikož obrat 1 mil. za rok rozhodně nepřekročím.

  Jsem zaměstnaný. Potřebuji teda zřejmě jen živnostenský list, ale nějak ani nechápu k čemu, když nebudu odvádět žádná přiznání apod.? A ani nebudu platit soc. a zdrav. pojištění, jelikož to dělá můj zaměstnavatel.

  Můžete mi prosím poradit, popřípadě mě nějak nasměrovat?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 2. 2016 10:35

   Kýta (neregistrovaný) 185.16.181.---

   Daně samozřejmě platit musíte ;-) Každý rok pak podávat daňové přiznání. To že nepřekročíte obrat 1M znamená, že nebudete plátce DPH a tedy nebudete uplatňovat DPH, nezprošťuje Vás to ale povinnosti odvádět daň z příjmů a platit zdravotní pojištění z dosaženého zisku i přesto, že jste zaměstnán. To že jste zaměstnán má pro Vás výhody, že nemusíte platit zálohy a pokud se s roční ziskem vlezete do cca 64K, tak nemusíte platit sociální.

   Abych to shrnul, potřebujete živnosťák, budete muset podávat daňové přiznání a platit daň z příjmu a zdravotní pojištění z dosaženého zisku(po odečtení nákladů - reálné/uplatněné paušálem). A při určité výši i sociální. Dále v souvislosti s provozováním e-shopu Vás čeká několik dalších povinností, jako třeba registrace na ÚOOU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).