Hlavní navigace

DUZP_dodání zboží do EU

  • (neregistrovaný) 85.71.122.---

    9. 8. 2006 9:27

    Dobrý den,
    jaké je DUZP při dodání zboží do Německa (plátce DPH plátci DPH), když jsem fakturu vystavila 1.8.06, ale zboží se odeslalo až 2.8.06?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 8. 2006 14:38

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: DUZP_dodání zboží do EU
      Den uskutečnění zdanitelného plnění při dodání zboží do jiného členského státu je den dodání.
      Dnem dodání zboží do jiného členského státu je dodání zboží, které je skutečně odesláno nebo přepraveno do jiného členského státu.
      Tedy 2.8.2006.

    • 9. 8. 2006 15:02

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: DUZP_dodání zboží do EU
      Při dodání do EU se uskutečnění plnění řídí §22
      V odstavci 3 se uvádí zhruba toto:
      Povinnost přiznat uskutečnění tohoto dodání (pokud uskutečňujete dodání na které se vztahuje osvobození od daně s nárokem na odpočet daně) je
      1) ke dni vystavení dokladu
      2) 15 den následujícího měsíce(pokud nebyl vystaven doklad.)

      Takže pokud byste vystavila doklad 31.7. a zboží bylo dodáno 3.8, do daňového přiznání byste to dala do července.

    • 9. 8. 2006 15:12

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: DUZP_dodání zboží do EU
      No ale v dotazu při dodání zboží do EUnebylo uvedeno, že by bylo od DPH osvobozeno a § 22 odst. 3 řeší právě pouze osvobozená plnění. Pokud tedy není plnění osvobozené od DPH, pak se řídíte odst. 1 a 2. Takže je jedno, kdy je doklad vystaven, ale kdy bylo zboží dodáno, jak jsem již uvedla.

    • 9. 8. 2006 15:23

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: DUZP_dodání zboží do EU
      Pokud se jedná o uskutečnění dodání plátcem DPH pro plátce DPH (jak tazatelka uvedla), jedná se o plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně(§64), a prot se řídíme dlle odstavce 3.

    • 9. 8. 2006 19:27

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: DUZP_dodání zboží do EU
      Máte pravdu, přehlédla jsem, že jde o dodání zboží plátci. Omlouvám se.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).